عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان البرز: تا پايان برنامه پنجم توسعه 39 کتابخانه در استان احداث مي‌شود

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان البرز: تا پايان برنامه پنجم توسعه 39 کتابخانه در استان احداث مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:50 ب.ظ

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان البرز گفت: تا پايان برنامه پنجم توسعه يک کتابخانه در کرج و 38 کتابخانه در شهرستان‌هاي استان البرز احداث مي‌شود.

رمضانعلي محسني در گفت‌وگو با ايسنا با اشاره به اينکه در حال حاضر 30 کتابخانه عمومي در استان البرز وجود دارد، گفت: در برنامه پنجم توسعه يک کتابخانه در مرکز استان با بيش از 15 هزار متر مربع احداث مي‌شود و در شهرستان‌هاي بالاي 100 هزار نفر جمعيت نيز 38 کتابخانه استاندارد هر کدام با متراژ 2200 متر مربع احداث مي‌شود.

وي افزود: کتابخانه عمومي نظرآباد 60 هزار جلد کتاب دارد و با توجه به جمعيت 140 هزار نفري نظرآباد اين کتابخانه پاسخگوي نيازها نيست چرا که براي هر صد هزار نفر بايد 150 هزار جلد کتاب وجود داشته باشد که با حمايتهاي دولت و اعتبارات دولتي و مجمع خيرين اميدواريم اين ميزان افزايش يابد.

محسني در پايان خاطرنشان کرد: اختصاص 0.5 درصد از درآمدهاي شهرداري کرج به کتابخانه‌ها بيش از 40 درصد رشد داشته به طوريکه 500 ميليون تومان دريافتي سال گذشته بود و تا پايان ديماه سال جاري نيز 600 ميليون تومان از شهرداري براي کتابخانه‌هاي کرج دريافت شده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها