عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دبير كل اتحاديه دانشگاه‌هاي اسلامي مصر: تشابهاتي بين انقلاب اسلامي ايران و قيام مردم مصر وجود دارد

دبير كل اتحاديه دانشگاه‌هاي اسلامي مصر: تشابهاتي بين انقلاب اسلامي ايران و قيام مردم مصر وجود دارد
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:58 ب.ظ

دبير كل اتحاديه دانشگاه‌هاي اسلامي مصر با بيان اين‌كه وجوه تشابهي بين انقلاب اسلامي ايران و قيام مردم مصر وجود دارد، اصرار بر تغيير، ضرورت اسقاط نظام و كسب آزادي و كنار گذاشتن حاكمي كه مدت‌هاي طولاني به مردم ظلم كرد را از جمله وجوه تشابه قيام مردم مصر به انقلاب اسلامي ايران برشمرد.

جعفر عبدالسلام در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خارجي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بيان كرد: درباره‌ي ساز و كارهايي كه مردم مصر براي اسقاط نظام مبارك به كار بردند نيز تشابهاتي با انقلاب ايران وجود داشت.

وي در عين با بيان اين‌كه جوانان مصري چيزي از انقلاب اسلامي ايران نمي‌دانند، اظهار كرد: قيام مردم مصر انقلابي مردمي است كه كسي از خارج در آن مداخله نكرده است و بر آن تاثير نگذاشته است. اين قيام از جنبش‌هاي ديگر هم تاثير نپذيرفته است چرا كه منافع و مصالح مصر جزء اصول اساسي است.

اين پژوهشگر مصري بيان كرد: ‌در انقلاب ايران رهبري وجود داشت كه مردم دور آن جمع شدند اما در مورد مصر، جوانان به طور خود جوش اين انقلاب را برپا كردند.

دبير كل اتحاديه دانشگاه‌هاي اسلامي مصر ادامه داد: ملت مصر از مدت‌ها پيش به دنبال تغيير بودند و در بسياري مواقع طي حركت‌هايي بر ضرورت تغيير تاكيد كردند و نوعي تغيير دولتي را كه بيش از 30 سال حكومت كرده بود را خواستار شده بودند.

وي افزود: در اين تظاهرات شخصيت‌هاي اصلي خواهان تغيير نبودند بلكه جوانان هوشياري كه از ابزارهاي جديد از جمله فيس بوك استفاده مي‌كردند اين انقلاب را به وجود آوردند و طي 18 روز نظام قبلي را ساقط كردند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها