عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جشنواره منطقه‌اي مطبوعات خليج فارس برگزار مي‌شود

جشنواره منطقه‌اي مطبوعات خليج فارس برگزار مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:59 ب.ظ

5 اسفند در اهواز؛
جشنواره منطقه‌اي مطبوعات خليج فارس برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان از آغاز به كار جشنواره منطقه‌اي مطبوعات خليج فارس در موزه هنرهاي معاصر اهواز خبر داد. ‌

حجت‌الاسلام و المسلمين سيد لطف‌الله سپهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز‌ اظهار داشت: چهارمين دوره جشنواره منطقه‌اي مطبوعات خليج فارس از پنج تا هشت اسفندماه با حضور 800 اثر از 250 شركت كننده در موزه هنرهاي معاصر اهواز برپا مي‌شود.
وي افزود: تاكنون 800 اثر از هفت استان به جشنواره منطقه‌اي مطبوعات خليج فارس كه در اهواز برگزار مي‌شود ارسال شده است.
سپهر ادامه داد: جشنواره مطبوعات ظريف‌ترين جشنواره كشور است كه با جشنواره‌هاي موسيقي، تئاتر، شعر و حتي با نمايشگاه‌هاي كتاب متفاوت است.
وي مطبوعات را پل ارتباطي ميان جامعه و حكومت دانست و گفت: سهم مطبوعات در بخش فرهنگي از همه بيشتر است و بر اين اساس جشنواره مطبوعات بايد آبرومندانه برگزار شود.
سپهر خاطرنشان كرد: جشنواره منطقه‌اي خليج فارس مي‌تواند براي استان خوزستان بازتاب مطلوبي داشته باشد و توانمندي‌هاي استان را در زمينه‌هاي فرهنگي، عمراني، مشاهير، صنعت و... بازگو كند.
وي با بيان اينكه اين جشنواره بهترين زمان براي نشان دادن خوزستان در سطح منطقه‌اي و كلان كشور است، ادامه داد: هدف اصلي برگزاري جشنواره منطقه‌اي مطبوعات خليج فارس علاوه برتقويت اطلاع‌رساني، زنده نگه‌داشتن ياد و نام خليج هميشه فارس ايران اسلامي است.
سپهر ادامه داد: در اين جشنواره تمام توانمندي‌ها و سلايق حوزه خليج فارس را در اختيار مطبوعات قرار مي‌دهيم و واژه خليج فارس را زنده‌تر، بالنده‌تر، پوياتر و گوياتر مي‌كنيم.
وي گفت: در اين جشنواره توانمندي روزنامه‌ها، هفته‌نامه‌ها و خبرگزاري‌ها، در يكسال ارزيابي‌ و نقاط قوت و ضعف شناسايي مي‌شود.
اين مقام مسئول با بيان اينكه اين جشنواره در دو بخش مسابقه و نمايشگاه با حضور نشريات محلي استان‌هاي هرمزگان، بوشهر، سيستان و بلوچستان، خوزستان و دو استان مهمان كهگيلويه و بوير‌احمد و چهار محال و بختياري برگزار مي‌شود، اظهار داشت: بيش از 250 نفر در اين جشنواره شركت كرده‌اند كه نسبت به جشنواره قبل كه 150 نفر شركت كرده بوده‌اند، رشد مطلوبي را شاهد هستيم.
سپهر بيشترين آثار رسيده را از خوزستان به تعداد 413 اثر اعلام كرد و گفت: سيستان بلوچستان 211 اثر، هرمزگان 115 اثر و بوشهر نيز 61 اثر در اين جشنواره ارائه دادند كه در مجموع 800 اثر به دبيرخانه اين جشنواره رسيده است.
وي با بيان اينكه نمايشگاه جشنواره منطقه‌اي مطبوعات خليج فارس در 90 غرفه برپا مي‌شود، ادامه‌داد: آثار توسط داوران منتخب از ناحيه‌ي معاونت مطبوعاتي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان خوزستان بررسي مي‌شوند و در پايان به سه ‌برگزيده در هر بخش از بخش‌هاي تخصصي جوايز نفيسي به همراه لوح و تنديس جشنواره اهدا مي‌شود.
سپهر گفت: در چهارمين دوره جشنواره منطقه‌اي مطبوعات خليج فارس مقالات نشرياتي كه به حوزه‌هاي همت مضاعف‌كار مضاعف، هدفمندكردن يارانه‌ها، حجاب و عفاف، نظافت و سلامت و بهداشت شهري پرداخته باشند، به عنوان مقالات ويژه و برتر مورد توجه قرار مي‌گيرند.
انتهاي پيام/م10/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها