عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بهزيستي بدون حمايت خيرين موفق نيست

بهزيستي بدون حمايت خيرين موفق نيست
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:59 ب.ظ

معاون بهزيستي استان اصفهان:
بهزيستي بدون حمايت خيرين موفق نيست

خبرگزاري فارس: معاون امور اجتماعي اداره كل بهزيستي استان اصفهان گفت: اداره كل بهزيستي بدون حمايت خيرين قادر به انجام وظايف خود نيست.

به گزارش خبرگزاري فارس از تيران و كرون، سعيد صادقي دوشنبه شب در آيين آغاز ساخت مجموعه تربيتي خانه كودك و نوجوان محبت شهرستان تيران و كرون در جمع خيرين و مسئولان اين شهرستان اظهار داشت: يكي از 52 وظيفه اصلي سازمان بهزيستي، مراقبت از كودكان و نوجوانان بي‌سرپرست و تيم‌هاي اجتماعي است.
وي افزود: سازمان بهزيستي از اين دسته از كودكان و نوجوانان مراقبت مي‌كند و آن‌ها را در مراكز وابسته به سازمان پرورش مي‌دهد.
معاون امور اجتماعي اداره كل بهزيستي استان اصفهان با اشاره به اينكه در سال جاري سرانه هر كودك در مراكز پرورشي سازمان بهزيستي 120 هزار تومان بوده است، بيان داشت: هر كودك در يك خانواده ماهانه 370 هزار تومان نياز دارد كه در مراكز پرورش كودكان بي‌سرپرست هزينه مربي نيز لازم است.
وي با اشاره به كمبود اعتبار براي هزينه‌هاي كودكان و نوجوانان در مراكز تربيتي سازمان بهزيستي، تصريح كرد: سازمان بهزيستي بدون حمايت خيرين قادر به انجام وظايف نيست و اگر حمايت خيرين نباشد سازمان بهزيستي مسئوليت واقعي خود را از دست مي‌دهد.
صادقي ادامه داد: حمايت‌ها و كمك‌هاي خيرين به سازمان بهزيستي سبب شده كه اين سازمان در انجام وظايف بكوشد و وظايف خود را انجام دهد.
به گزارش فارس، در اين آيين مدير خانه كودك و نوجوان محبت شهرستان تيران و كرون گفت: مجموعه تربيتي و پرورشي خانه كودك و نوجوان محبت شهرستان تيران و كرون تحت نظر سازمان بهزيستي قرار دارد كه در اين مركز كودكان و نوجوانان بي‌سرپرست و بدسرپرست نگهداري و تربيت مي‌شوند.
اكبر دادخواه افزود: براي توسعه فعاليت‌هاي اين مركز، عمليات ساخت مجموعه‌اي در مساحت نزديك به 2 هزار و 500 متر مربع با اعتباري افزون بر 100 ميليارد ريال توسط يك خير همزمان با ميلاد حضرت رسول (ص) و امام جعفر صادق (ع) آغاز مي‌شود.
وي اظهار داشت: اين مجموعه در دو فاز ساخته مي‌شود كه فاز اول اين مجموعه شامل مجموعه مسكوني خانه محبت است كه كودكان يتيم در آن نگهداري مي‌شوند و فاز دوم آن نيز مجموعه خوابگاه دانشجويي است كه هزينه‌هاي آن صرف مخارج خانه محبت مي‌شود.
انتهاي پيام/‌صا20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها