عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

افزايش سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در پروژه‌هاي آب

افزايش سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در پروژه‌هاي آب
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:00 ب.ظ

مديرعامل آب منطقه‌اي آذربايجان خبر داد:
افزايش سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در پروژه‌هاي آب

خبرگزاري فارس: مديرعامل آب منطقه‌اي آذربايجان گفت: واقعي شدن قيمت آب سرمايه‌گذاران بخش خصوصي را ترغيب به سرمايه‌گذاري در پروژه‌هاي آب خواهد كرد.

ارسلان هاشمي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبريز با بيان اينكه هدفمندي يارانه‌ها نتايج مثبتي در بخش آب و سدسازي خواهد گذاشت، تاكيد كرد: با واقعي شدن قيمت آب بخش خصوصي امكان سرمايه‌گذاري را خواهد يافت و در زمينه احداث سد و پروژه‌هاي ديگر سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در پروژه‌هاي آب افزايش مي‌يابد.
وي همچنين به آب‌دار كردن مهرانه‌رود اشاره كرد و ادامه داد: با پيگيري از طرف نمايندگان و مسئولان ارشد استان در زمينه آب‌دار كردن مهرانه‌رود 20 ميليارد ريال تامين اعتبار شده و مابقي نياز مادي نيز از طريق فروش اراضي اطراف نمايشگاه بين‌المللي تبريز تامين خواهد شد.
هاشمي افزود: آب مورد نياز براي مهرانه‌رود از طريق سد شهيد مدني تامين خواهد شد و تلاش مي‌شود تا سرعت اجرايي اين طرح و مسير رسيدن آب به مهرانه‌رود نيز كاهش يابد كه پيش‌بيني مي‌شود اين طرح دو سال به طول انجامد.
وي يادآور شد: چيني‌ها براي انتقال آب ارس اعلام آمادگي كرده‌اند و انتقال آب رودخانه ارس در زمينه استفاده صنعتي و كشاورزي خواهد بود.
مديرعامل آب منطقه‌اي آذربايجان تاكيد كرد: با توافق و مذاكراتي كه با كشورهاي همسايه صورت گرفته روند تخليه پسماند به رودخانه ارس كاهش قابل توجه خواهد يافت.
وي در ادامه به وضعيت خشكسالي در استان اشاره كرد و گفت: خشكسالي‌هاي متناوب در استان صورت مي‌گيرد و بايد در زمينه مقابله با خشكسالي آمادگي خود را حفظ كنيم و در همين راستا برگزاري جلسات مستمر خشكسالي در استان و راه‌هاي پيشگيري مورد توجه قرار گرفته است.
هاشمي با اشاره به ميزان دخاير آب سدهاي استان اظهار داشت: در برخي از سدهاي استان از جمله سد سهند و سد قره‌چاي با كاهش ذخاير مواجه هستيم و در مقابل در برخي ديگر از سدها مهم از جمله سد نهند، سد ستارخان، سد ارس و نيز سد خداآفرين شاهد افزايش ذخاير هستيم.
وي با اشاره به حق‌آبه رودخانه ارس اظهار داشت: 29.5 درصد ميزان حق‌آبه ايران از رودخانه ارس است كه اين ميزان در مسيرهاي مختلف سه استان برداشت مي‌شود.
انتهاي پيام/غ20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها