عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فارس ظرفيت خوبي براي رشد و توسعه صنعتي دارد

فارس ظرفيت خوبي براي رشد و توسعه صنعتي دارد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:01 ب.ظ

وزير صنايع و معادن:
فارس ظرفيت خوبي براي رشد و توسعه صنعتي دارد

خبرگزاري فارس: وزير صنايع و معادن گفت:با توجه به رشد جمعيت و ظرفيت‌هاي انساني و رشد دانش‌آموختگان و ارزش افزوده در بخش كشاورزي مي‌طلبد كه اين استان به سوي صنعتي شدن گام بردارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، علي‌اكبر محرابيان در حاشيه افتتاح كارخانه قند خرما مينو استان فارس در نشست خبري با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به رشد جمعيت و ظرفيت‌هاي انساني از يك سو و رشد دانش‌آموختگان و ارزش افزوده در بخش كشاورزي مي‌طلبد كه اين استان به سوي صنعتي شدن گام بردارد.
وي افزود: در هيمن راستا به زودي با حضور مقامات كشوري جشنواره صنعت و معدن در فارس برگزار مي‌شود كه اين نشان از توجه خاص دولت به مقوله صنعتي شدن استان فارس است و بايد در اين راه به بخش كشاورزي نيز توجه شود.
محرابيان اضافه كرد: فارس در حال حاضر بالاترين ذخاير معادن در كشور را در اختيار دارد كه زمينه‌ساز صنعتي شدن استان است.
اين مسئول گفت: پروژه‌هاي مهم صنعتي در سال‌هاي اخير در اين استان راه‌اندازي شده كه مي‌توان اذعان داشت ظرفيت بسيار بالايي در مورد ورود صنعت به فارس وجود دارد و اين مهم مورد عنايت دولت احمدي‌نژاد است.
وزير صنايع و معادن ادامه داد: راه‌اندازي نخستين كارخانه سرم‌سازي كشور، كارخانه فولاد پاسارگاد، كارخانه خودروسازي فارس و ده‌ها طرح بزرگ صنعتي در فارس به‌ زودي اين استان را به قطب صنعتي كشور تبديل مي‌كند.
وي در بخش ديگري از سخنانش بسته حمايتي در بخش صنعت را متنوع خواند و بيان داشت: در همين راستا خط اعتباري انرژي در نظر گرفته شده كه مشمول تمام واحدهاي صنعتي مي‌شود و قرارداد لازم با بانك نيز منعقد شده است.
محرابيان خاطرنشان كرد: همچنين در راستاي حمايت‌هاي دولت از بخش صنعت در راستاي اجراي هدفمندسازي يارانه‌ها، هم ‌اكنون دولت طرح‌هايي از جمله گازرساني به شركت‌هاي صنعتي، كمك بلاعوض به صنايع را در دست اجرا دارد.
اين مقام مسئول درباره مشكلات كارگران برخي كارخانه‌هاي توليدي استان فارس يادآور شد: واگذاري اين كارخانه‌ها در دهه 70 غلط بوده، يعني اهليت در واگذاري‌ها مدنظر قرار نگرفته و اكنون با حمايت‌هاي ويژه دولت، پنج كارخانه ورشكسته اين استان دوباره در مدار توليد و سوددهي قرار گرفته‌اند و مشكلات پرداخت حقوق كارگران اين‌ گونه كارخانه‌ها نيز حل شده است.
وزير صنايع و معادن ابراز داشت: همچنين مشكل كارخانه ITI نيز با تصميم دولت از طريق واگذاري مالكيت آن به بانك ملي حل شده و مقرر شده اين بانك با تمام پرسنل آن تسويه حساب كامل كند و اين وزارتخانه بر موضوع نظارت كامل دارد.
وي افزايش قيمت محصولات لبني را غير واقعي خواند و بيان داشت: طي دو ماهه گذشته محصولات لبني قيمت پايدار داشته و حتي در برخي محصولات مانند پنير نيز با كاهش قيمت رو به رو بوده كه نشان از نظارت كامل دولت بر قيمت‌ها است.
كارخانه قند خرما مينو با توليد چهار محصول شيره خرما، قند خرما، كنستانتره خرما و خوراك دام با حضور جمعي از مسئولان كشوري و استاني به بهره‌برداري رسيد.
انتهاي پيام/ن20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها