عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فعاليت 5 كانون فرهنگي و اجتماعي بانوان در فردوس

فعاليت 5 كانون فرهنگي و اجتماعي بانوان در فردوس
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:01 ب.ظ

مسئول كميسيون امور بانوان فردوس خبر داد:
فعاليت 5 كانون فرهنگي و اجتماعي بانوان در فردوس

خبرگزاري فارس: مسئول كميسيون امور بانوان شهرستان فردوس گفت: در حال حاضر بيش از پنج كانون فرهنگي، اجتماعي بانوان در فردوس فعاليت دارد.

ثريا پري دولت‌آبادي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فردوس اظهار داشت: كانون‌هاي فرهنگي و اجتماعي بانوان با هدف اجراي برنامه‌هاي متنوع فرهنگي و هنري در طول سال ايجاد و هم‌اكنون بيش از يك‌هزار نفر از بانوان شهرستان عضو اين كانون‌ها هستند.
وي افزود: اين كانون‌ها در بحث اشتغال بانوان، برگزاري كارگاه‌هاي مختلف و اجراي برنامه‌هاي فرهنگي، آموزشي و بهداشتي فعاليت مي‌كنند.

*را‌ه‌‌اندازي 2 كانون فرهنگي و اجتماعي ديگر در شهرستان فردوس
مسئول كميسيون امور بانوان فردوس همچنين از راه‌اندازي دو كانون فرهنگي و اجتماعي ديگر در شهرستان فردوس خبر داد و تصريح كرد: اين كانون‌ها در حال ثبت هستند كه به زودي فعاليت خود را آغاز مي‌كنند.
دولت‌آبادي با اشاره به اينكه در طرح حمايت از مشاغل خانگي، فقط به زنان سرپرست خانوار، تسهيلات پرداخت مي‌شود، تصريح كرد: مي‌توان در قالب تعاوني‌هاي پشتيبان بانوان، به زنان شاغلي كه به اقتصاد خانواده خود كمك مي‌كنند، نيز تسهيلات پرداخت كرد.

* امكانات موجود براي اشتغال بانوان بسيار ناچيز است
مسئول كميسيون امور بانوان فردوس امكانات موجود براي اشتغال بانوان را بسيار ناچيز دانست و گفت: با اعطاي تسهيلات به بانوان، مي‌توان زمينه اشتغال دائم آنها را فراهم كرد و توانمندي‌هاي بانوان را در عرصه‌هاي مختلف شكوفا كرد.
دولت‌آبادي ادامه داد: با توجه به وضعيت اقتصادي خانواده‌ها، زنان نيز هم‌پاي مردان به فعاليت مي‌پردازند و به اقتصاد خانواده كمك مي‌كنند كه در اين راستا، بايد مورد حمايت لازم قرار گيرند.

* وضعيت اشتغال بانوان توجه بيشتر مسئولان را مي‌طلبد
مسئول كميسيون امور بانوان فردوس خواستار توجه بيشتر مسئولان به وضعيت اشتغال بانوان شد و افزود: بانوان شهرستان فردوس از توانايي‌هاي هنري بالايي برخوردار هستند كه در صورت فعال شدن تعاوني‌هاي بانوان و دريافت تسهيلات لازم مي‌توانند در بهبود وضعيت اقتصادي جامعه و خانواده‌هايشان مفيد باشند.
انتهاي پيام/غ20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها