عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

عناوين ضدفرهنگي صنوف آذربايجان غربي اصلاح مي‌شوند

عناوين ضدفرهنگي صنوف آذربايجان غربي اصلاح مي‌شوند
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:01 ب.ظ

مديركل ارشاد آذربايجان غربي:
عناوين ضدفرهنگي صنوف آذربايجان غربي اصلاح مي‌شوند

خبرگزاري فارس: مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي گفت: عناوين ضدفرهنگي صنوف آذربايجان غربي اصلاح مي‌شوند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدباقر كريمي صبح امروز در جلسه كارگروه‌ فرهنگ و امور اجتماعي كه در سالن شهيد غربالدوست اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي تشكيل شد، اظهار داشت: برخي از اصناف و كسبه بدون در نظر گرفتن ارزش‌هاي اسلامي و اخلاقي حاكم بر جامعه برخلاف نظم عمومي فقط براي تبليغ يك كالا از واژه‌هاي بيگانه استفاده مي‌كنند از اين رو با همكاري دستگاه‌هاي مختلف عناوين برخي از صنوف تغيير مي‌يابد.
وي تصريح كرد: برخي از اصناف با الهام گرفتن از فرهنگ غرب به انتخاب عنوان بيگانه براي محل فعاليت خود اكتفا نمي‌كنند بلكه با نهايت تاسف به نصب علائم ساير كشورها در مغازه خود نيز مبادرت مي‌كنند و با ارتكاب اين قبيل اقدامات افراطي فضاي رواني ناپسندي در جامعه حاكم مي‌شود.
اين مسئول خاطرنشان كرد: براي مقابله با اين قبيل امور مخل نظم عمومي با مشاركت چهار دستگاه دخيل در مسائل فرهنگ و اصناف ستاد ساماندهي صنوف و مراكز تجاري تشكيل شد كه با سرلوحه قرار دادن برنامه كاملي صاحبان اصناف را نسبت به انتخاب عناوين مناسب با فرهنگ ايراني و اسلامي ترغيب مي‌كنند به طوري كه در صورت عدم توجه اصناف به هشدارها و تذكرها برخورد مقابله‌اي آغاز مي‌شود.
وي عنوان داشت: صاحبان صنوف بايد در تعيين عنوان تابلو، كاتالوگ و ساير وسايل تبليغي از كلمه‌هاي مجاز شده توسط فرهنگستان زبان استفاده كنند همچنين بايد 70 درصد كلمه‌ها ايراني و 30 درصد كلمه‌ها خارجي ولي مجاز باشند.
كريمي در بخش ديگري از سخنان خود به مبارزه با ورود سي‌دي‌هاي حاوي فيلم‌هاي غيرمجاز اشاره كرد و گفت: با همكاري اداره نظارت بر اماكن عمومي با واردكننده‌هاي اين قبيل اقلام ضدفرهنگي به طور جدي برخورد مي‌شود.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي يكي ديگر از روزنه‌هاي نفوذ فرهنگ ضداسلامي را قاچاق كالا به ويژه لوازم آرايشي دانست و تصريح كرد: براي كاهش تاثير قاچاق در حوزه فرهنگ همچنين اشاعه بيشتر فرهنگ اصيل اسلامي در استان برنامه‌هايي مانند برپايي جلسه‌هاي هم‌انديشي، توليد فيلم داستاني با مشاركت صدا و سيما، انجام كارهاي نمايشي، توزيع پوستر، برپايي چهار همايش در شهرستان‌‌هاي سلماس، سردشت، بوكان و پيرا‌نشهر تدوين شده است.
انتهاي پيام/ج20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها