عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تاكيد امام بر اتحاد براي نابودي استكبار بود

تاكيد امام بر اتحاد براي نابودي استكبار بود
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:04 ب.ظ

امام جمعه اردل:
تاكيد امام بر اتحاد براي نابودي استكبار بود

خبرگزاري فارس: امام جمعه اردل گفت: تاكيد امام بر محور وفاق و اتحاد براي نابودي استكبار بود.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، حجت‌الاسلام حسين مقيسه دوشنبه شب در مراسم گراميداشت هفته وحدت در اين شهرستان وحدت بين مسلمانان را از ضروريات امروز جهان اسلام دانست و اظهار داشت: كشورهاي استعماري به دنبال ايجاد تفرقه در بين امت اسلام هستند تا با اين روش بتوانند سلطه خود را در جهان گسترش دهند.
وي با بيان اينكه اتحاد به عنوان مهم‌ترين راهبرد براي جامعه‌پذيري و امت‌سازي در آموزه‌هاي قرآني و نبوي مورد اهتمام و توجه بوده است، افزود:‌ براي ساخت امتي يگانه با ويژگي‌ها جامعه نمونه و برتر نياز به بازسازي در بينش و نگرش مردماني است.
وي خاطرنشان كرد: حفظ وحدت و اتحاد مسلمانان از مهم‌ترين و حياتي‌ترين مسائل جهان اسلام و عاملي براي پيشرفت و پيشبرد اهداف عاليه اسلام در بين مسلمين و جهان اسلام است.
مقيسه از مردم مسلمان ايران به عنوان نمونه بارز وحدت و همدلي در جهان اسلام نام برد و گفت: ملت ايران همواره در راستاي حفظ ارزش‌هاي اسلام و نظام جمهوري اسلامي تمام سختي‌ها را به جان خريده و از هيچ دشمني هراس ندارند.
امام جمعه اردل در ادامه با اشاره به فرمايشات امام خميني (ره) در ارتباط با اهميت به اصل وحدت و يكپارچگي مسلمانان گفت: از نظر ايشان وحدت تنها يك توصيه اخلاقي و يك ارزش فرهنگي و اجتماعي نيست، بلكه بهترين روش سياسي براي قدرتمند شدن جوامع اسلامي براي مقابله با دشمنان است.
وي سياست كشورهاي استثمارگر را ايجاد تفرقه و حكومت بر ملت‌ها دانست و افزود: شيوه و سياست اين كشورها ايجاد تفرقه براي حكومت بر اقشار مختلف مردم است.
مقيسه با بيان اينكه وحدت بين مسلمانان ريشه در قرآن دارد، گفت: در حقيقت اين امر يكي از دستورات الهي است و مسلمانان همواره بايد وحدت و اتفاق نظر داشته باشند چرا كه قرآن حتي بر اين نكته كه در مشتركات با غيرمسلمانان نيز وحدت برقرار شود، تاكيداتي دارد.
وي با تأكيد بر نقش تأثيرگذار اتحاد در رسيدن كشورهاي اسلامي به اهداف متعالي دين اسلام، بيان كرد: احترام به عقايد، ارزش‌ها، مليت‌ها، شخصيت‌ها و حفظ ايمان از موانع ايجاد تفرقه است و استحكام پايه‌هاي ديني و احترام به ارزش‌هاي اسلامي به تقويت وحدت و انسجام ميان فرقه‌هاي مختلف مسلمانان منجر مي‌شود.
مقيسه تصريح كرد: دشمنان و استكبار با ايجاد تفرقه سعي در از بين بردن مباني ديني و اعتقادي دين اسلام دارند و به تشديد اختلافات دامن مي‌زنند.
وي از وحدت به عنوان عامل اصلي ايجادكننده آرامش و امينت نام برد و گفت: اگر مسلمانان با يكديگر اتحاد داشته و همگرا باشند به كاميابي و موفقيت‌هاي روزافزون دست مي‌يابند و نبايد اجازه داد دشمنان و صهيونيست‌ها با ايجاد تفرقه بين مسلمانان منافع خود را تامين كنند.
انتهاي پيام/صا20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها