عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

فعال‌سازي بازارچه‌هاي شرقي هرمزگان مدنظر است

فعال‌سازي بازارچه‌هاي شرقي هرمزگان مدنظر است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:05 ب.ظ

معاون سازمان بازرگاني هرمزگان:
فعال‌سازي بازارچه‌هاي شرقي هرمزگان مدنظر است

خبرگزاري فارس: معاون توسعه تجارت خارجي سازمان بازرگاني هرمزگان گفت: فعال‌سازي هر چه بيشتر بازارچه‌هاي شرقي هرمزگان مدنظر است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، مسعود دشوارگر صبح امروز در نشستي كه به بررسي مسائل و مشكلات و وضع موجود بازارچه‌هاي مرزي هرمزگان، تعاوني‌هاي مرزنشينان و به ويژه بازارچه‌هاي شهرستان جاسك و ميناب برگزار شد، با بيان اينكه سازمان بازرگاني استان در روزهاي اخير ميزبان مدير كل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگاني و هيئت همراه بوده و هيئت از بخش‌هاي مربوطه بازديد به عمل آورده‌اند، اظهار داشت: در اين بازديد برخي از مدير عاملان تعاوني‌هاي مرزنشينان مسائل و مشكلات خود را بيان كردند و مشكلات تعاوني‌ها و سهميه مناطق محروم بررسي و بحث خروج كالا توسط مرزنشينان و رفع موانع حقوقي و قانوني از سوي دستگاه‌هاي ذي‌ربط در دستور كار مدير كل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ايران قرار گرفت.
وي با بيان اينكه مديركل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگاني و هيئت همراه در واقع به قصد بررسي فعاليت تعاوني‌هاي مرزنشين و بازارچه‌هاي مرزي شرق استان به هرمزگان سفر كرده بودند، ادامه داد: بحث‌هاي مطرح شده در اين سفر دو روزه در راستاي بررسي به سازمان توسعه تجارت منعكس خواهد شد تا كمك لازم به توسعه و رونق تجارت خارجي استان انجام شود.
به گفته معاون توسعه تجارت خارجي سازمان بازرگاني هرمزگان، در اين سفر دو روزه بازارچه‌ها و تعدادي از تعاوني‌هاي مرزنشيني شهرستان ميناب و جاسك نيز مورد بازديد قرار گرفته است.
دشوارگر با بيان اينكه هيئت اعزامي در طول مدت حضور خود در استان از زيرساخت‌هاي بندري و گمركي نيز بازديد كرده‌اند، اضافه كرد: در همين راستا با حضور فرماندار شهرستان جاسك و فعالان اقتصادي اين شهرستان مسائل مرتبط با توسعه تجارت شهرستان جاسك و تسريع در رونق بخشيدن به فعاليت تجاري مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
وي مشكلات مربوط به بدهي‌هاي مالياتي تعاوني‌ها را مطرح كرد و خواستار قرار دادن امتيازاتي در راستاي مراودات تجاري تعاوني‌هاي استان‌هاي هم‌جوار با تعاوني‌هاي داخل استان شد.
همچنين محمد معتمد مديركل دفتر هماهنگي و امور اقتصادي استانداري هرمزگان نيز در ادامه با اشاره به پيشينه گسترده تجارت در هرمزگان در مورد اقلام وارداتي مورد تقاضاي تجار، سهميه تعاوني‌هاي مرزنشين و مناطق محروم و افزايش جمعيت اين مناطق، انتقال كارت بازرگاني شركت‌هاي بزرگ استان و افزايش عوارض بندري كالاهاي صادراتي نيز مباحثي را مطرح كرد.
انتهاي پيام/صا20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها