عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

فعال‌سازي بازارچه‌هاي شرقي هرمزگان مدنظر است

فعال‌سازي بازارچه‌هاي شرقي هرمزگان مدنظر است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:05 ب.ظ

معاون سازمان بازرگاني هرمزگان:
فعال‌سازي بازارچه‌هاي شرقي هرمزگان مدنظر است

خبرگزاري فارس: معاون توسعه تجارت خارجي سازمان بازرگاني هرمزگان گفت: فعال‌سازي هر چه بيشتر بازارچه‌هاي شرقي هرمزگان مدنظر است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، مسعود دشوارگر صبح امروز در نشستي كه به بررسي مسائل و مشكلات و وضع موجود بازارچه‌هاي مرزي هرمزگان، تعاوني‌هاي مرزنشينان و به ويژه بازارچه‌هاي شهرستان جاسك و ميناب برگزار شد، با بيان اينكه سازمان بازرگاني استان در روزهاي اخير ميزبان مدير كل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگاني و هيئت همراه بوده و هيئت از بخش‌هاي مربوطه بازديد به عمل آورده‌اند، اظهار داشت: در اين بازديد برخي از مدير عاملان تعاوني‌هاي مرزنشينان مسائل و مشكلات خود را بيان كردند و مشكلات تعاوني‌ها و سهميه مناطق محروم بررسي و بحث خروج كالا توسط مرزنشينان و رفع موانع حقوقي و قانوني از سوي دستگاه‌هاي ذي‌ربط در دستور كار مدير كل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ايران قرار گرفت.
وي با بيان اينكه مديركل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگاني و هيئت همراه در واقع به قصد بررسي فعاليت تعاوني‌هاي مرزنشين و بازارچه‌هاي مرزي شرق استان به هرمزگان سفر كرده بودند، ادامه داد: بحث‌هاي مطرح شده در اين سفر دو روزه در راستاي بررسي به سازمان توسعه تجارت منعكس خواهد شد تا كمك لازم به توسعه و رونق تجارت خارجي استان انجام شود.
به گفته معاون توسعه تجارت خارجي سازمان بازرگاني هرمزگان، در اين سفر دو روزه بازارچه‌ها و تعدادي از تعاوني‌هاي مرزنشيني شهرستان ميناب و جاسك نيز مورد بازديد قرار گرفته است.
دشوارگر با بيان اينكه هيئت اعزامي در طول مدت حضور خود در استان از زيرساخت‌هاي بندري و گمركي نيز بازديد كرده‌اند، اضافه كرد: در همين راستا با حضور فرماندار شهرستان جاسك و فعالان اقتصادي اين شهرستان مسائل مرتبط با توسعه تجارت شهرستان جاسك و تسريع در رونق بخشيدن به فعاليت تجاري مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
وي مشكلات مربوط به بدهي‌هاي مالياتي تعاوني‌ها را مطرح كرد و خواستار قرار دادن امتيازاتي در راستاي مراودات تجاري تعاوني‌هاي استان‌هاي هم‌جوار با تعاوني‌هاي داخل استان شد.
همچنين محمد معتمد مديركل دفتر هماهنگي و امور اقتصادي استانداري هرمزگان نيز در ادامه با اشاره به پيشينه گسترده تجارت در هرمزگان در مورد اقلام وارداتي مورد تقاضاي تجار، سهميه تعاوني‌هاي مرزنشين و مناطق محروم و افزايش جمعيت اين مناطق، انتقال كارت بازرگاني شركت‌هاي بزرگ استان و افزايش عوارض بندري كالاهاي صادراتي نيز مباحثي را مطرح كرد.
انتهاي پيام/صا20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها