عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

14 كنگره طاق كسري با ولادت پيامبر در هم شكسته شد

14 كنگره طاق كسري با ولادت پيامبر در هم شكسته شد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:06 ب.ظ

امام جمعه نهبندان:
14 كنگره طاق كسري با ولادت پيامبر در هم شكسته شد

خبرگزاري فارس: امام جمعه نهبندان گفت: ولادت حضرت محمد(ص) رأفت، مهرباني، عطوفت و نابودي ستمكاران را در پي داشت و با ولادت ايشان 14 كنگره طاق كسري در هم شكسته شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از نهبندان، حجت‌الاسلام عباسعلي خزاعي دوشنبه‌شب در جشن ميلاد پيامبر اعظم و امام صادق(ع) كه با حضور مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان جنوبي، فرماندار و جمعي از مردم نهبندان همراه بود، اظهار داشت: قرآن كريم در آيات مختلف تمامي ابعاد زندگي پيامبر اكرم(ص) از قبيل نماز خواندن، برخورد با افراد خودي و بيگانگان و غزوات را بيان كرده است.
وي با بيان اينكه همانطور كه برپايي مراسم عزاداري عاشورا و ايام‌الله‌هاي ديگر تعظيم شعار اسلامي است، تصريح كرد: برپايي جشن حضرت محمد(ص) و ساير ائمه(ع) نيز نوعي ديگر از تعظيم شعائر اسلامي تلقي مي‌شود.
امام جمعه نهبندان مهم‌ترين پيام اينگونه جشن‌ها را آشنايي با زندگي پيامبر و ائمه اطهار(ع) دانست و افزود: در اين تمامي مراسمات عزاداري و شادي ائمه(ع) و پيامبر(ص) بايد به بيان زندگي و منش اين بزرگوان توجه ويژه شود تا مردم به ويژه جوانان با زندگي اولياء خداوند بيشتر آشنا شوند.

*تاسي گرفتن جامعه اسلامي از شخصيت حضرت محمد(ص)
خزاعي با اشاره به اينكه جامعه اسلامي براي رسيدن به تعالي بايد از شخصيت حضرت محمد(ص) تاسي جويد، گفت: مقام معظم رهبري براي آشنايي بيشتر جامعه با پيامبر خاتم يكي از سال‌هاي گذشته را به نام سال پيامبر اعظم نامگذاري كردند كه در حقيقت اين مهم بسيار موثر و مهم بود.
وي ادامه داد: امروزه با گذشت بيش از 1400 سال از اسلام نيز هنوز شخصيت پيامبر اكرم(ص) بهترين الگوي زندگي مسلمانان به شمار مي‌آيد.
امام جمعه نهبندان با بيان اينكه براي فهميدن آنكه قبل از تولد پيامبر جامعه بشريت در چه اوضاعي به سر مي‌برده است، گفت: خداوند در قرآن كريم مي‌فرمايد بشريت قبل از ولادت حضرت محمد(ص) در گمراهي و جهل آشكار بود و در آن زمان مردان براي گريز از بد نامي نوزادان دختر خويش را زنده به گور مي‌كردند.
خزاعي اظهار داشت: قبل از مولود پيامبر(ص) صفحات تاريخ آن زمان بسيار سياه و مردم در فساد، جنگ‌هاي قبيله‌اي و نزاع‌هاي گروهي به سر مي‌بردند.

* با ولادت پيامبر(ص)14 كنگره طاق كسري در هم شكسته شد
وي تصريح كرد: ولادت حضرت محمد(ص) رافت، مهرباني، عطوفت و نابودي ستمكاران را در پي داشت و با ولادت ايشان 14 كنگره طاق كسري در هم شكسته شد.
امام جمعه نهبندان افزود: امام راحل با دور انديشي كه داشتند مي‌فرمودند بعد از اينكه پيامبر(ص) متولد شد و 14 طاق كسري فروريخت بدان معنا است كه بعد از 14 قرن اسلام ناب محمدي دوباره زنده مي‌شود و امروزه بعد از گذشت 30 سال از انقلاب اسلامي، بيداري و خيزش اسلامي در كشورهاي منطقه از قبيل مصر و تونس آغاز شده و اين مهم بر گرفته از پيام مولودي پيامبر (ص) است.
خزاعي با بيان اينكه تعالي و سعادت انسان‌ها در گروه گفتن و عمل كردن به لااله‌الاالله است، گفت: در قرآن كريم اخلاق پيامبر بيشتر از فضايل ديگرشان مورد تاكيد قرار گرفته است و حضرت محمد(ص) اهل عمل بود كه مردم را عاشق خويش و اسلام مي‌كرد.
انتهاي پيام/غ20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها