عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

هيچگاه انقلاب اسلامي در يك دايره تنگ محدود نشده است

هيچگاه انقلاب اسلامي در يك دايره تنگ محدود نشده است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:06 ب.ظ

امام جمعه فارسان:
هيچگاه انقلاب اسلامي در يك دايره تنگ محدود نشده است

خبرگزاري فارس: امام جمعه فارسان گفت: هيچگاه انقلاب اسلامي در يك دايره تنگ محدود نشده است بلكه انقلابي وحدت‌بخش و اميدآفرين براي مسلمانان و مستضعفان جهان به شمار مي‌رود.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، حجت‌الاسلام عبدالعلي پوراكبر دوشنبه شب در جمع كاركنان سپاه ناحيه اين شهرستان ويژه گراميداشت هفته وحدت از حضرت محمد (ص) به عنوان قطب‌الرأس جهان اسلام نام برد و گفت: رشد سريع اسلام در قلب تمدن‌هاي عظيم ايران و پيشروي بي‌سابقه مسلمانان در سراسر جهان اسلام از پيامدها و نتايج منطقي وحدت آرمان و صفوف متحد مسلمانان بود.
وي با بيان اينكه وحدت از نظر اسلام وحدتي اصيل و انساني بر مبناي اصول عاليه است، گفت: از آنجا كه روشنگري و آگاهي بخشي دين اسلام سبب شد تا مردمان از بردگي خلاص يابند، همواره دشمنان دين براي نابودي آن تلاش كرده و با انواع ترفندها، از آغاز نبوت پيامبر تا امروز قصد داشتند با ايجاد تفرقه بين مسلمين از اشاعه و رشد اسلام جلوگيري كنند.
پوراكبر با تأكيد بر اينكه وحدت بر اركان و مباني چندي استوار است، افزود: تا چنان مبادي اوليه‌اي در بين جمعي از مسلمانان ايجاد و تحكيم نيابد از چنان مرتبه‌اي از وحدت حقيقي نيز كه مخصوص اسلام و نظام عالي تربيتي و اجتماعي آن است اثري در ميان نيست.
امام جمعه فارسان يكي از اهداف اصلي دشمنان را تضعيف وحدت اسلامي مسلمانان دانست و گفت: حضور دشمن در سرزمين‌هاي مسلمانان قطعا براي بهره‌برداري از منابع انرژي و سوخت سرزمين مسلمانان و دستيابي به منافع شخصي براي خود است.
وي تصريح كرد: بايد مسلمانان جهان با آگاهي و بينش مانع رسيدن دشمن به مقاصد شوم خود شوند.
پوراكبر با تأكيد بر اينكه در عصر حاضر نياز بيشتري به اتحاد و انسجام اسلامي احساس مي‌شود، گفت: دشمنان اسلام همگي به مقابله با اسلام به پاخاسته و اكنون زمانه‌اي است كه همچون صدر اسلام تمام كفر در برابر اسلام قرار گرفته است.
وي در ادامه از انقلاب اسلامي به عنوان يك انقلاب جهان‌شمول و مطرح در عرصه بين‌الملل نام برد و گفت: اين انقلاب توانسته است بارقه‌هاي اميد تاثيرگذاري را در حوزه‌هاي ملي و فراملي داشته باشد.
پوراكبر افزود: هيچگاه انقلاب اسلامي در يك دايره تنگ محدود نشده است بلكه انقلابي وحدت‌بخش و اميدآفرين براي مسلمانان و مستضعفان جهان به شمار مي‌رود.
وي تصريح كرد: در سايه جمهوري اسلامي مذاهب مختلف به شكل زيبايي به هم نزديك شده و دشمن و استكبار را به هراس انداخته‌اند و دشمنان به همين دليل درصدد تفرقه‌افكني در اين نماد وحدت و يكدلي هستند.
پوراكبر اسلحه ملت ايران را اعتقاد و ايمان به خدا، تبعيت از اسلام ناب محمدي و فرامين و دستورات ولايت فقيه دانست و گفت: دشمني كه قصد داشت از همان ابتدا ريشه‌هاي انقلاب را بخشكاند، مأيوس شد و شكست جبران‌ناپذيري را متحمل شد.
انتهاي پيام/صا20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها