عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

كهگيلويه به گمرك نياز دارد

كهگيلويه به گمرك نياز دارد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:10 ب.ظ

در راستاي مبارزه با قاچاق كالا؛
كهگيلويه به گمرك نياز دارد

خبرگزاري فارس: فرماندار كهگيلويه گفت: براي جلوگيري از قاچاق كالا، اين شهرستان به واحد گمركي نياز دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كهگيلويه، نصرت‌الله انصاري صبح امروز در جلسه كميته قاچاق كالا و ارز اين شهرستان اظهار داشت: لازم است بازرسان مجمع امور صنفي و بازرگاني در سطح بازار و مأموران نيروي انتظامي در مبادي ورودي و خروجي اين شهرستان، در مورد جلوگيري از قاچاق كالا نهايت دقت را داشته و با هرگونه موردي در اين زمينه برخورد كنند.
وي افزود: وظيفه كميته قاچاق تنها جلوگيري از ورود و يا توزيع اجناس قاچاق نيست، بلكه بايد از ورود كالا‌هاي بي‌كيفيت و غير‌استاندارد به بازار جلوگيري كرده و در اين رابطه از مجموع امور صنفي، بازرگاني و اداره‌كل استاندارد انتظار مي‌رود با بازرسي دقيق از واحد‌هاي صنفي، به جمع‌آوري كالا‌هاي بي‌كيفيت اقدام كنند.
انصاري به رونق ساخت ‌و ساز مسكن در اين شهرستان اشاره كرد و بيان داشت: براي جلوگيري از بكارگيري مصالح نا‌مر‌غوب و غير‌استاندارد، آزمايشگاه كنترل كيفيت مصالح ساختماني ايجاد شده كه نويد‌بخش توليد و بكارگيري مصالح ‌ساختماني استاندارد در اين شهرستان است.
فرماندار كهگيلويه نبود واحد گمركي در اين شهرستان را يكي از مشكلات مبارزه با قاچاق كالا عنوان كرد و افزود: در اين زمينه از سوي فرمانداري پيگيري لازم به عمل‌ آمده كه به‌زودي و با همت مسئولان استاني، اين مهم در كهگيلويه محقق مي‌شود.
انصاري به ايجاد دفتر سازمان جمع‌آوري و فروش اموال تكميلي در كهگيلويه اشاره كرد و عنوان داشت: با ايجاد اين دفتر، استفاده از اموال بيت‌المال در اين شهرستان هدفمند مي‌شود.
وي به چند نرخي بودن قيمت سوخت و مشكلات ناشي از آن اشاره كرد و گفت: لازم است در زمينه انتقال سوخت دقت بيشتري صورت گيرد تا اين‌كه از قاچاق آن به‌خوبي جلوگيري شود.
انصاري تشكيل جلسه كميته قاچاق را موجب وارد آمدن شوك به قاچاقچيان دانست و گفت: لازم است دستگاه‌هاي متخلف به صورت مستمر عملكرد خود را در اين زمينه به دبيرخانه قاچاق كالا اعلام كنند.
انتهاي پيام/ج20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها