عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

‌همكاري‌هاي دوجانبه ايران و تركمنستان مورد تاكيد قرار گرفت

‌همكاري‌هاي دوجانبه ايران و تركمنستان مورد تاكيد قرار گرفت
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:11 ب.ظ

‌همكاري‌هاي دوجانبه ايران و تركمنستان مورد تاكيد قرار گرفت

خبرگزاري فارس: وزير بازرگاني گفت: در ديدار با رئيس جمهور تركمنستان مسائل روابط و همكاري‌هاي دوجانبه و دورنماي تعامل دو كشور در عرصه‌هاي مختلف مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني و خبري نمايشگاه‌هاي ايران در عشق‌آباد، مهدي غضفري درباره ديدار با رئيس جمهور تركمنستان در حاشيه افتتاحيه پنجمين نمايشگاه اختصاصي ايران در عشق‌آباد اظهار داشت: در ديدار با رئيس جمهور تركمنستان مسائل روابط و همكاري‌هاي دوجانبه و دورنماي تعامل دو كشور در عرصه‌هاي مختلف به ويژه اقتصادي و بازرگاني مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
وزير بازرگاني گفت: تجديد دعوت رئيس جمهور اسلامي ايران از همتاي تركمنستاني در ارتباط با حضور در جشن جهاني عيد نوروز در ايران و همچنين تبريك به مناسبت حجم خوب همكاري‌هاي تجاري و اقتصادي بين دو كشور كه با تلاش روساي جمهوري دو كشور وجود دارد از ديگر محورهاي مذاكرات در ملاقات با قربان قلي بردي‌ محمداف رئيس جمهور تركمنستان بود.
وي افزود: تاكيد بر مسائل توسعه بازارچه‌هاي مرزي و نيز ترانزيت كالا به ويژه امضاي سند ترانزيت پنج جانبه كه بين ايران، عمان، تركمنستان و ازبكستان در حال نهايي شدن است ‌و استقبال بيشتر از نمايشگاه‌هاي بين دو كشور از ديگر موضوعات مهم گفت‌و‌گو با رئيس جمهور تركمنستان بود.
وزير بازرگاني درباره برنامه و طرح‌هاي جديد براي همكاري‌هاي دوجانبه بين ايران و تركمنستان در ملاقات با رئيس جمهور تركمنستان گفت: برنامه و طرح‌هاي جديد مطرح نشد اما بر احداث هر چه سريع‌تر خط راه‌آهن ايران ـ تركمنستان ـ قزاقستان تاكيد شد.
وي افزود: ايران در اين زمينه تلاش مي‌كند كه خط راه‌آهن مذكور در موعد مقرر احداث و راه‌اندازي شود.
پنجمين نمايشگاه اختصاصي ايران در عشق‌آباد كه با همكاري نمايشگاه بين‌المللي مشهد برگزار مي‌شود به مدت سه روز ادامه داشته و حدود 60 شركت ايراني در زمينه‌هاي مختلف‌ توانمندي‌ها و محصولات خود را به نمايش گذاشته‌اند.
انتهاي پيام/م30/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها