عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

كارهاي فرهنگي بستر حضور جوانان در مساجد را فراهم كند

كارهاي فرهنگي بستر حضور جوانان در مساجد را فراهم كند
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:11 ب.ظ

امام جمعه موقت ملاير:
كارهاي فرهنگي بستر حضور جوانان در مساجد را فراهم كند

خبرگزاري فارس: امام جمعه موقت ملاير گفت: بودجه‌هاي فرهنگي بايد در مساجد خرج شود به طوري كه بستر حضور جوانان را در اين محافل فراهم كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از همدان حجت‌الاسلام سيدحسن فاضليان شامگاه دوشنبه در جشن ولادت پيامبر اكرم و امام صادق (ع) با اشاره به اينكه فعاليت سازمان تبليغات اسلامي استان مبني بر سرمايه‌گذاري فرهنگي در حيطه اهل‌بيت(ع) بسيار ارزشمند است، اظهار داشت: ما مخالف ورزش، جشنواره و ساير كارهاي فرهنگي نيستيم اما حفظ تعادل بسيار مهم است چرا كه بودجه‌هاي فرهنگي بايد در مساجد و براي نشر مفاهيم اهلي بيت، خطبه غدير و سيره پيامبر خرج شود تا مردم توشه‌اي براي دنيا و آخرت خود كسب كنند.
وي افزود: سينما، آلات موسيقي و لهو و لعب براي دنيا و آخرت ما بي‌فايده است بنابراين بايد طوري برنامه‌ريزي فرهنگي كرد كه جوانان با محيط مسجد آشنا شوند و خود را به تقوا، نماز و بندگي خدا بيشتر نزديك كنند.
امام جمعه موقت ملاير با تأكيد بر سرمايه گذاري 40 ميليون توماني سازمان تبليغات در برگزاري مسابقه "غدير " ابراز داشت: در كنار ورزش و برگزاري جشنواره‌هاي مختلف توجه به مباحث ديني بسيار مهم است زيرا ما مي‌توانيم با خطبه غدير دنيا و آخرت خود را درست كنيم.
وي تصريح كرد: بالا بردن بار فرهنگي، اعتقادي و ديني جوانان در عصر حاضر بر هر چيز ديگري اولويت دارد و ما از اين كار ارزشمند سازمان تبليغات حمايت مي‌كنيم.
فاضليان گفت: پيامبر بزرگ اسلام داراي پاكي و طهارت ظاهر و باطن است بنابراين پيروان واقعي او اينگونه هستند و هميشه سيره پيامبر را در زندگي خود عملي مي‌كنند.
مديركل تبليغات اسلامي استان همدان نيز در ادامه با اشاره به اينكه محكم كردن گره ‌ولايت و امامت در بين شيعيان مهم‌ترين هدف مسابقه غدير بود، افزود: 20 هزار جلد كتاب الغدير كه نظرات علماي شيعه و سني در آن نوشته شده‌ بود با 60 درصد تخفيف خريداري شد كه درون هر كتاب سه پرسشنامه وجود داشت و سه نفر از اعضاي خانواده ‌مي‌توانستند در اين مسابقه شركت كنند.
حجت‌الاسلام احد آزاديخواه اضافه كرد: از 20 هزار جلد حدود 93 درصد از كتاب‌ها توزيع شد و عده بسيار زيادي از مردم استان در اين مسابقه شركت كردند بنابراين هركس اين كتاب را به خوبي مطالعه كند نگاه او به اميرالمؤمنين و اهل بيتش تغيير مي‌كند.
وي خاطرنشان كرد: پنج كمك هزينه عمره، پنج كمك هزينه سفر به سوريه، شش كمك هزينه سفر به عتبات عاليات، 14 كمك هزينه سفر به مشهد مقدس،‌ 14 سكه بهار آزادي، 14 دوره كامل الغدير و 27 مورد جايزه ديگر به برندگان مسابقه "الغدير " اهدا مي‌شود.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها