عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ايجاد مركز فرهنگي در جوار گلزارهاي شهداي تيران و كرون

ايجاد مركز فرهنگي در جوار گلزارهاي شهداي تيران و كرون
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:11 ب.ظ

رئيس بنياد شهيد تيران و كرون خبر داد:
ايجاد مركز فرهنگي در جوار گلزارهاي شهداي تيران و كرون

خبرگزاري فارس: رئيس بنياد شهيد شهرستان تيران و كرون از ايجاد مركز فرهنگي در جوار گلزارهاي شهداي اين شهرستان خبر داد.

محمد براتي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تيران و كرون با اشاره به برنامه‌هاي فرهنگي پنج سال آينده بنياد شهيد شهرستان تيران و كرون گفت: يكي از برنامه‌هاي مهم پنج سال آينده بنياد شهيد شهرستان، ايجاد مجموعه فرهنگي در جوار گلزارهاي شهدا با عنوان موزه شهدا است.
وي افزود: در اين مجموعه‌ها آثار شهدا، وصيتنامه‌هاي آن‌ها و مواردي از اين قبيل به همراه برنامه‌هايي با محوريت فرهنگ ايثار و شهادت اجرا مي‌شود.
رئيس بنياد شهيد شهرستان تيران و كرون ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و آشنايي نسل جوان با شهدا و زندگينامه آن‌ها را از اهداف ايجاد مجموعه‌هاي فرهنگي در جوار گلزارهاي شهدا اعلام كرد و بيان داشت: فرهنگ ايثار و شهادت بايد در جامعه نهادينه شود و نسل جوان جامعه را با اين فرهنگ آشنا كرد كه ايجاد چنين مجموعه‌ها و اجراي برنامه‌هايي با اين محوريت لازم و ضروري است.
وي ساماندهي گلزارهاي شهدا را از برنامه‌هاي بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان تيران و كرون بيان كرد و اظهار داشت: با اجراي طرح ساماندهي گلزارهاي شهدا، فضاي قديمي گلزار‌هاي شهدا تعويض و نوسازي مي‌شود كه اين طرح در شهرها و روستاهاي شهرستان تيران و كرون در حال انجام است.
براتي موازي‌كاري در فعاليت‌هاي فرهنگي را نامناسب دانست و افزود: بايد در سطح كشور برنامه‌ريزي براي جلوگيري از موازي‌كاري در فعاليت‌ها صورت گيرد.
وي ادامه داد: كمبود ساختمان براي فعاليت‌هاي فرهنگي، توزيع نامناسب اعتبارات، عدم وجود بانك اطلاعات و عدم ارتباط با نخبگان فرهنگي از مشكلات و معضلات فرهنگي است.
رئيس بنياد شهيد شهرستان تيران و كرون عدم تناسب برنامه‌ها با نيازهاي مردم و عدم شفافيت ارزيابي فرهنگي به علت فرابخشي بودن فعاليت‌هاي فرهنگي را از ديگر مشكلات پيش رو در فعاليت‌هاي فرهنگي دانست و گفت: بايد نيازسنجي از جامعه براي اجراي برنامه‌ها و طرح‌ها انجام شود و بر اساس نياز جامعه برنامه‌ريزي انجام گيرد.
انتهاي پيام/صا20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها