عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

وحدت كارسازترين سلاح در مقابل توطئه‌هاي دشمنان است

وحدت كارسازترين سلاح در مقابل توطئه‌هاي دشمنان است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:13 ب.ظ

امام جمعه شلمزار:
وحدت كارسازترين سلاح در مقابل توطئه‌هاي دشمنان است

خبرگزاري فارس: امام جمعه شلمزار گفت: وحدت كارسازترين سلاح در مقابل توطئه‌هاي دشمنان است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، حجت‌الاسلام حسين ابراهيمي دوشنبه شب در مراسم ويژه گراميداشت ولادت باسعادت پيامبر اكرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) در حسينيه بزرگ اين شهر از اسلام به عنوان سمبل يگانگي و عامل وحدت مسلمانان جهان نام برد و گفت: اسلام به عنوان آخرين و كامل‌ترين دين الهي براي نجات بشريت از گمراهي و جهل، توسط پيامبر اكرم (ص) به بشريت عرضه شد.
وي نياز به وحدت كلمه و انسجام اسلامي را از مهم‌ترين ضروريات كنوني جوامع اسلامي معرفي كرد و افزود: بايد مسلمانان با تأسي از احكام و شرايع والاي اسلامي و پيروي از عالمان و بزرگان ديني به ريسمان محكم الهي چنگ زده و در برابر هرگونه دست‌اندازي و تفرقه‌افكني دشمنان اسلام ايستادگي كنند.
ابراهيمي رسالت اصلي پيامبر اسلام (ص) و امامان معصوم ‌(ع) را دعوت مردم به همدلي و يكدلي بيان كرد و افزود: مسلمانان در سرتاسر گيتي بايد منش، اخلاق و سيره پيامبر عظيم‌الشان اسلام را سرلوحه زندگي خود قرار دهند و در راستاي اهداف و آرمان‌هاي آن بزرگوار گام بردارند تا بدين ترتيب آموزه‌هاي اسلام ناب محمدي در سراسر گيتي حكمفرما شود.
امام جمعه شلمزار در ادامه با بيان اينكه در حال حاضر دنياي اسلام بيش از هر زمان ديگر به وحدت نياز دارد، گفت: بايد فرصت‌ها را از دشمنان گرفت و نگذاشت به نقشه‌هاي شوم و پليدشان دسترسي پيدا كنند و اين جز با ايجاد وحدت بين شيعه و سني ميسر نمي‌شود.
وي با تأكيد بر اينكه مسلمانان جهان معتقد به اصول مشترك يعني خدا و پيامبر و قرآن و احكام ديني مشترك هستند، افزود: بر همين اساس دشمن مشترك آنها نيز استكبار جهاني است كه بايد با آن مبارزه كنند و مانع رسوخ و رخنه دشمن به جوامع اسلامي شوند.
ابراهيمي تصريح كرد: امروز دشمن از طريق جنگ نرم اهداف شوم خود را در سرزمين‌هاي اسلامي پياده مي‌كند لذا آحاد جوامع اسلامي بايد با به كارگيري ابزار بينش و آگاهي متوجه اين توطئه‌ها و فتنه‌هاي دشمن باشند و آنها را خنثي كنند.
وي تقويت اتحاد و انسجام اسلامي را تنها راه حفظ و صيانت از انقلاب و آرمان‌هاي امام راحل (ره) دانست و گفت: براي اقتدار حكومت اسلامي و ايستادگي در برابر توطئه‌هاي دشمنان اسلام، وحدت مهم‌ترين عامل موفقيت به حساب آمده و هرگونه كوتاهي در اين راه سبب دوري از اهداف و آرمان‌هاي بلند اسلام مي‌شود.
ابراهيمي خاطرنشان كرد: احياي هويت اسلامي و صيانت از حريت انساني در جهان با وحدانيت و تأكيد بر مشتركات ديني امكانپذير است.
وي در ادامه با اشاره به فتنه‌هاي اخير سران فتنه به‌ويژه اقدام ننگين آنان در روز بيست و پنجم بهمن‌ماه، گفت: ملت‌ بايد هوشيار و‌ آگاه بوده و زمينه را براي بهره‌مندي سودجويان فراهم نسازد.
ابراهيمي ايجاد اتحاد و همگرايي مسلمانان را زمينه ظهور حضرت حجت (عج) دانست و تصريح كرد: اصل وحدت پذيرش اتحاد جهاني و همگرايي مسمانان در حكومت جهاني مهدي موعود(عج) است.
انتهاي پيام/صا20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها