عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

انتقال 25 درصد از كارگاه‌هاي خيابان آتشگاه به حاشيه شهر

انتقال 25 درصد از كارگاه‌هاي خيابان آتشگاه به حاشيه شهر
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:13 ب.ظ

شهردار منطقه 9 اصفهان خبر داد:
انتقال 25 درصد از كارگاه‌هاي خيابان آتشگاه به حاشيه شهر

خبرگزاري فارس: شهردار منطقه 9 اصفهان گفت: 25 درصد كارگاه‌هاي چوب‌بري و صندوق‌سازي خيابان آتشگاه به حاشيه شهر اصفهان منتقل شدند.

عبدالرسول امامي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با بيان اينكه جمع‌آوري و ساماندهي كارگاه‌هاي چوب‌بري و صندوق‌سازي در خيابان آتشگاه در اولويت برنامه‌هاي شهرداري منطقه 9 قرار گرفته است، اظهار داشت: حدود 50 كارگاه چوب‌بري و صندوق‌سازي در خيابان قدس و منتهي به آن و نيز در خيابان آتشگاه وجود دارد كه با احداث خيابان قدس و نياز به آزادسازي زمين‌هاي اطراف آن، 25 درصد اين كارگاه‌ها تاكنون منتقل شده‌اند.
وي با بيان اينكه بسياري از اين كارگاه‌هاي دست‌ساز و در زمين‌هاي استيجاري قرار دارند، گفت: امكان ساماندهي به صورت يكجا براي شهرداري مقدور نيست و در حال حاضر برخي از كارگاه‌ها كه در مسير آزادسازي خيابان قدس بوده‌اند، منتقل شدند.
شهردار منطقه 9 اصفهان تصريح كرد: يكي از دلايل تاخير آزادسازي كارگاه‌هاي چوبي و صندوق‌سازي، عدم وجود صنف رسيدگي كننده به امر ساماندهي كارگاه‌هاي چوب‌بري در اين منطقه است.
وي با اشاره به اينكه بيش از 50 كارگاه در محدوده منازل مسكوني در سطح منطقه 9 وجود دارد، افزود: اين شهرداري در راستاي ايمن‌سازي و سازماندهي اين كارگاه‌ها در سال آينده به صورت جدي‌تر انتقال كارگاه‌ها را دنبال مي‌كند.
امامي ضمن ابراز نگراني از اينكه هيچ كدام از كارگاه‌ها ايمني لازم را ندارند، اظهار داشت: يكي از معضلات شهرداري منطقه 9 را شكايات مردمي از وجود چنين كارگاه‌ها و نيز تذكرات آتش نشاني مبني بر احتمال وقوع آتش‌سوزي در اين مكان‌ها است.
وي در ادامه به آزادسازي و احداث راه ارتباطي شمال ناژوان اشاره كرد و افزود: قرار بود كه در نيمه دوم سال جاري مرحله اول آزادسازي مناطق شمال ناژوان با اعتباري افزون بر 100 ميليون تومان صورت گيرد.
شهردار منطقه 9 اصفهان با بيان اينكه نظرات مختلفي در مورد احداث آن داده شده است، اضافه كرد: به دليل اينكه دسترسي و مكان مورد نظر و اينكه از كدام نقطه آزادسازي شود هنوز به تصويب نرسيده، اجرايي نشده است.
وي سه نقطه راه‌هاي ارتباطي محله زهران، نصرآباد و خيابان زيتون را از جمله راه‌هاي ارتباطي پيشنهادي در اين منطقه عنوان كرد و بيان داشت: برخي از ساكنان در مورد اجرايي شدن اين پروژه اختلاف نظر دارند و اينكه دسترسي از كجا و راه ارتباطي از كدام نقطه انجام شود، طي جلسات كارشناسي تصميم‌گيري مي‌شود.
انتهاي پيام/صا20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها