عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

تبديل آذربايجان شرقي به الگويي در حوزه گردشگري

تبديل آذربايجان شرقي به الگويي در حوزه گردشگري
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:13 ب.ظ

معاون استاندار آذربايجان شرقي اعلام كرد:
تبديل آذربايجان شرقي به الگويي در حوزه گردشگري

خبرگزاري فارس: معاون استاندار آذربايجان شرقي اقدامات انجام گرفته در شهرهاي استان را عامل تبديل شدن استان به الگويي موفق در زمينه جذب و ارائه خدمات به گردشگران دانست.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، محمد اشرف‌نيا در جلسه ستاد تسهيلات سفر آذربايجان شرقي ضمن اشاره به اين موضوع، اظهار داشت: گردشگري آذربايجان شرقي به لحاظ جاذبه‌هاي متنوع و منحصر به فرد همچنين امكانات در دسترس گردشگران از اهميت خاصي برخوردار است.
وي افزود: در سال‌هاي اخير استقبال مطلوب از گردشگران و ايجاد امكانات مورد نياز آنها مورد توجه مسئولان استان قرار گرفته است و در اين خصوص همه تاكيد دارند كه خدمات‌دهي به ميهمانان نوروزي و گردشگران بايد بر اساس درخواست و نياز آنان باشد.
اشرف‌نيا با اشاره به اهميت برخورد مناسب با گردشگران تصريح كرد: بهداشت مراكز خدماتي بين راهي، مساجد و رستوران‌ها از اهميت ويژه‌اي برخوردار است همچنين بايد توجه كرد كه براي بسياري گردشگران وجود مساجد در جاده‌هاي بين‌راهي بسيار مهم است و در درون شهرها نيز بايد تمهيداتي براي باز بودن درب مساجد در طول شبانه‌روز انديشيده شود.
معاون عمراني استاندار آذربايجان شرقي ضمن تقدير از عملكرد سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي در خصوص احداث مجتمع‌هاي بين‌راهي شامل سرويس بهداشتي، نمازخانه و بوفه افزود: رعايت مسائل بهداشتي در اسلام و فرهنگ ديني مورد تاكيد خاص قرار گرفته است و اين موضوع در استقبال از ميهمانان نيز بايد مورد توجه قرار گيرد و سرويس‌هاي بهداشتي بايد به صورت ويژه بازبيني شود.
اشرف‌نيا گفت: امروز شناخت مردم از جاذبه‌هاي استان بيشتر و درست‌تر شده ولي بايد دانست كه براي معرفي استان به سايران، بايد ابتدا مردم استان با محل سكونت خود آشنا باشند و براي اين منظور مي‌توان با ساخت برنامه‌ها و انتشار مطالبي نسبت به آگاه‌سازي مردم در مورد پيشينه و ويژگي‌هاي استان اقدام كرد.
در ادامه اين جلسه اعضاي مختلف ستاد تسهيلات سفر استان، به معرفي اقدامات انجام گرفته مجموعه تحت مديريت خود در زمينه گردشگري پرداخنتد و پيشنهادهاي خود را مطرح كردند و مقرر شد تمام اقدامات و فعاليت‌هاي انجام گرفته و در دست اقدام خود را به سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي به عنوان دبير ستاد ارجاع كنند تا در جلسات بعدي مورد بررسي قرار گيرد.
انتهاي پيام/غ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها