عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

سامانه مدرسه نوين در مدارس شاهد اصفهان راه‌اندازي شده است

سامانه مدرسه نوين در مدارس شاهد اصفهان راه‌اندازي شده است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:13 ب.ظ

از ابتداي سال تحصيلي جاري؛
سامانه مدرسه نوين در مدارس شاهد اصفهان راه‌اندازي شده است

خبرگزاري فارس: مسئول امور شاهد و ايثارگران اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: سامانه مدرسه نوين با قابليت‌هاي متعددي در مدارس شاهد استان اصفهان راه‌اندازي شده است.

مصطفي درستكار امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به تعداد دانش‌آموزان در مدارس شاهد، اظهار داشت: در حال حاضر 7 هزار و 311 نفر دانش‌آموز شاهد در مدارس شاهد و غير ‌شاهد به تحصيل اشتغال دارند.
وي ادامه داد: 3 هزار و 232 نفر دانش‌آموز شاهد در مدارس شاهد و 4 هزار و 79 نفر از دانش‌آموزان شاهد در مدارس غير ‌شاهد تحصيل مي‌كنند.
مسئول امور شاهد و ايثارگران اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان با بيان اينكه بيشتر دانش‌آموزان مشغول به تحصيل در مدارس غير ‌شاهد، از خانواده ايثارگران محسوب مي‌شوند، تصريح كرد: در مدارس غير‌شاهد استان اصفهان 11 هزار و 787 نفر دانش‌آموز وجود دارد كه بيشتر آن‌ها دانش‌آموزان ايثار‌گر هستند.
وي به كل دانش‌آموزان شاهد و ايثار‌گر در اين مدارس اشاره كرد و بيان داشت: كل دانش‌‌آموزان در اين مدارس 15 هزار و 19 نفر هستند كه شامل دانش‌آموزان شاهد، غير‌شاهد و ايثار‌گر مي‌شود.
درستكار با اشاره به دانش‌آموزان شاهد، تاكيد كرد: دانش‌آموزان شاهد سه گروه هستند كه فرزندان شهيد، آزاده و جانباز 50 درصد به بالا را شامل مي‌شود.
وي با بيان اينكه دانش‌آموزان براي ورود در مدارس شاهد بايد شرايطي را داشته باشند، اضافه كرد: دانش‌آموزان بايد امتياز لازم را براي ورود به اين مدارس كسب كرده و اين امتياز با توجه به مدارس مختلف بوده و دانش‌آموزان با به دست آوردن امتياز مربوطه مي‌توانند در اين مدارس ثبت‌نام كنند.
مسئول امور شاهد و ايثارگران اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان به فعاليت 56 مدرسه شاهد در سطح استان اصفهان اشاره كرد و گفت: در حال حاضر مدارس شاهد در سطح استان اصفهان، هشت مدرسه ابتدايي، 22 مدرسه راهنمايي و 26 مدرسه در مقطع متوسطه است.
وي با بيان اينكه مدارس ايثار‌گر مانند مدارس بزرگسالان است، اظهار داشت: در استان اصفهان 9 مدرسه ايثار‌گر وجود دارد كه بيشتر دانش‌آموزان در اين مدارس، همسر شهيد، افراد جانباز و آزاده و بسيجي فعال هستند.
درستكار به اهداف خاصي كه در مدارس شاهد دنبال مي‌شود اشاره كرد و بيان داشت: برنامه‌هايي در راستاي كيفيت‌بخشي و رشد و ارتقاي مباحث آموزشي در مدارس شاهد و ايثار‌گر استان اصفهان انجام شده است.
وي افزود: كل مدارس شاهد در استان اصفهان با اعتباري افزون بر يك‌ميليارد تومان به طرح IT مجهز شده‌اند و در هر كلاس درس، امكانات IT فراهم شده است.
مسئول شاهد و ايثارگران آموزش و پرورش استان اصفهان به برگزاري دوره توليد محتواي آموزشي اشاره كرد و ادامه داد: دوره آموزشي توليد محتواي الكترونيكي براي 2 هزار نفر از عوامل اجرايي و آموزشي مدارس شاهد استان اصفهان برگزار مي‌شود.
وي با اشاره به برگزاري دوره رهبري آموزشي، تاكيد كرد: دوره آموزشي رهبري آموزشي ويژه مديران مدارس شاهد و ايثار‌گر براي ارتقاي سطح علمي و كيفيت رهبري مديران برگزار مي‌شود.
درستكار افزود: در حال حاضر در مدارس شاهد استان اصفهان پايگاه كنكور شاهد براي شركت دانش‌آموزان شاهد در كلاس‌هاي كنكور وجود دارد.
وي با بيان اينكه در ايام نوروز پايگاه‌هايي براي دانش‌آموزان شاهد در استان اصفهان وجود دارد، گفت: در ايام نوروز پايگاه نوروزي براي درس خواندن دانش‌آموزان شاهد در مدارس شاهد استان اصفهان راه‌اندازي شده است.
مسئول شاهد و ايثارگران آموزش و پرورش استان اصفهان به تعداد دانش‌آموزان موفق در كنكور سراسري سال جاري اشاره كرد و گفت: 40 نفر از دانش‌آموزان مدارس شاهد استان اصفهان در كنكور سال جاري رتبه‌هاي زير 100 را به دست آورده‌اند.
انتهاي پيام/صا10/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها