عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

هدايت‌خواه در تذكري خواستار شد: بررسي بودجه به بعداز عيد موكول نشود

هدايت‌خواه در تذكري خواستار شد: بررسي بودجه به بعداز عيد موكول نشود
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:14 ب.ظ

يك نماينده اصولگراي مجلس شوراي اسلامي در تذكري مستند به ماده 216 آيين‌نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي، گفت: در طول تاريخ بعد از انقلاب حتي در شرايط جنگي سابقه نداشته كه بررسي بودجه به بعد از عيد موكول شود و اكنون كه به هر دليل بودجه دير تقديم مجلس شده مردم از مجلس انتظار دارند كه پيش از آغاز سال جديد بودجه را به تصويب برساند.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، ستار هدايت‌خواه همچنين در توضيح تذكر خود گفت: فرجه‌هاي تعيين شده در ماده 216 آيين‌نامه براي نمايندگان، كميسيون‌هاي تخصصي و كميسيون تلفيق الزامي نيست و پيشنهاد من اين است كه براي انجام وظيفه قانوني‌مان هفته آينده مجلس تعطيل شود و جلسات صبح و بعدازظهر به بررسي بودجه در كميسيون‌هاي تخصصي اختصاص يابد.

وي اضافه كرد: كميسيون تلفيق هم در اين فاصله مي‌تواند بحث‌هاي مقدماتي را آغاز كند و پس از ارايه گزارش كميسيون‌هاي تخصصي بدون پرداختن به بحث‌هاي اضافي در مدت كمتري و با فرجه 10 روزه بودجه را بررسي و به صحن علني ارايه دهد. در اين صورت جلسات علني هم مي‌تواند در سه نوبت صبح، بعدازظهر و شب برگزار شود تا بودجه تا پايان سال به دولت ارايه شود.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام و المسلمين حسن ابوترابي كه اداره جلسه را برعهده داشت اين تذكر را وارد ندانست و گفت: اراده همكاران ما استفاده حداكثري از وقت در چارچوب آيين‌نامه و حفظ مصالح كشور است. با توجه به اينكه اين بودجه بايد در چارچوب برنامه پنجم توسعه باشد در اين باره هم بايد تلاش كنيم كه مبادا به اين موضوع آسيبي نخورد.

وي اضافه كرد: همكاران ما با اراده جدي از تمام وقت استفاده مي‌كنند و خواهش كرديم اگر بتوانند بررسي‌هايشان را در زمان كمتري انجام دهند. همچنين در مورد جلسات علني هم مي‌توانيم همكاري كنيم تا مجلس تمام وقت بررسي بودجه را انجام دهد.

نايب رييس مجلس شوراي اسلامي، با ابراز اميدواري نسبت به اينكه بررسي بودجه در چارچوب مصلحت كشور پيش برود، تصريح كرد: اگر تنگنا زماني هم وجود داشته باشد به ارايه ديرهنگام لايحه بودجه از سوي دولت برمي‌گردد وگرنه اشكالي متوجه نمايندگان نيست.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها