عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

الكترونيكي شدن 100 درصد شهرهاي استان سمنان

الكترونيكي شدن 100 درصد شهرهاي استان سمنان
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:14 ب.ظ

استان سمنان از نظر شهرهاي الكترونيكي در جهان بي‌نظير است و مديريت، امنيت و توانمندي ايجاد شده در سامانه شهرهاي الكترونيك استان نيز نمونه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) علي‌اكبر جلالي - استاد دانشگاه - در مراسم افتتاح 17 شهر الكترونيكي استان سمنان افزود: استان سمنان نخستين استان الكترونيكي كشور است كه 100 درصد شهرهاي اين استان الكترونيكي شده‌اند.

وي راه‌اندازي شهرهاي الكترونيكي در كشور را يك ضرورت هزاره سوم دانست و با اشاره به اينكه از هر 100 شغل در جهان آينده 93 شغل آن خدماتي است و اين نياز به پيشرفت الكترونيك دارد، خاطر نشان كرد: با راه‌اندازي شهر الكترونيك در استان سمنان طي چند سال آينده در اين استان هيچ دزدي نخواهيم داشت و مي‌توانيم عوامل پيشگيرانه در حوزه امنيت اجرا كنيم و با امنيت، نظارت و هدايت زمينه پيشرفت را در اين سامانه شهرهاي الكترونيكي فراهم كنيم.

پدر علم فناوري ايران به ارائه 1600 خدمات احصاء شده در سايت شهرهاي الكترونيكي استان سمنان به مردم اين استان اشاره و تصريح كرد: در نخستين روزهاي راه‌اندازي اين سايت 40 هزار نفر وارد سايت شده‌اند و يك هزار 850 نفر نيز به عضويت درآمده‌اند.

جلالي هم‌چنين تعداد كل مديران به روز كننده سايت شهرهاي الكترونيكي استان سمنان را 300 نفر عنوان كرد و افزود: تعداد ارگان‌هاي همكار در اين سايت 285 مورد و تعداد خدمات تكميل شده آن 470 مورد است و تاكنون بيش از 500 نفر از اين خدمات استفاده كردند.

وي راه‌اندازي سايت شهرهاي الكترونيكي استان سمنان را پرو‍ژه توسعه فرهنگي دانست و تصريح كرد: ما مشكلاتي در كشور داريم كه حل آن‌ها نيازمند داشتن ابزارهاي خاص است كه خدمات به روز شده سازمان‌ها و دستگاه‌ها در سايت شهرهاي الكترونيكي بهترين ابزار براي حل مشكلات جامعه است.

مجري طرح شهرهاي الكترونيكي استان سمنان ادغان كرد: براي اجراي سريع اين طرح در استان سمنان كميته‌هاي راهبردي شهر الكترونيك در استان راه‌اندازي شده‌اند و زيرساخت‌هاي آن را فراهم كرده‌اند ولي اجراي آن با بخش خصوصي خواهد بود و ادارات و بخش‌هاي دولتي فقط مسوول نظارت بر لينك‌هاي خود در اين سامانه خواهند بود.

به گزارش ايسنا با خريد يكي از شهروندان استان سمنان از سايت شهرهاي الكترونيك استان سمنان به صورت آنلاين اين سايت به طور نمادين افتتاح و همچنين در پايان از تمبر مخصوص شهرهاي الكترونيك استان سمنان نيز رونمايي شد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها