عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

واحدهاي توليدي گوشت سفيد آذربايجان غربي رتبه 5 كشوري را دارد

واحدهاي توليدي گوشت سفيد آذربايجان غربي رتبه 5 كشوري را دارد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:15 ب.ظ

نماينده اروميه در مجلس:
واحدهاي توليدي گوشت سفيد آذربايجان غربي رتبه 5 كشوري را دارد

خبرگزاري فارس: نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي گفت: واحدهاي توليدي گوشت سفيد در اين استان رتبه پنجم كشوري را در اختيار دارد.

نادر قاضي‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اروميه اظهار داشت: مراكز توليد گوشت سفيد به ويژه مرغ در آذربايجان غربي از نظر كمي و كيفي موقعيت خوبي دارند به طوري كه در سطح كشور مقام خوبي را كسب كردند.
وي تصريح كرد: در صورتي كه تعامل دستگاه‌ها و بانك‌ها براي حمايت از توليدكننده‌هاي گوشت سفيد ادامه پيدا كند و در راستاي توسعه فعاليت‌هاي صاحبان اين مراكز به اندازه كافي بسترسازي شود در استان ظرفيت كافي براي ارتقا به رتبه سوم در شاخص توليد گوشت سفيد به ويژه مرغ وجود دارد.
اين مسئول خاطرنشان كرد: مرغداري‌هاي گوشتي و تخمي استان هم اكنون توليد خوبي دارند از اين رو براي وسيع شدن دامنه فعاليت اين مراكز بايد حمايت‌هاي قانوني، مالي و عملي از مديران آنها به عمل آيد.
قاضي‌پور در ادامه سخنان خود اين مراكز توليدي را يكي از صنايع اشتغالزا در استان دانست و بيان داشت: آذربايجان غربي قطب كشاورزي محسوب مي‌شود از اين رو صنعت مرغداري زيرمجموعه‌ مهم اين حوزه اقتصادي است كه در صورت بها دادن به آن فرصت‌هاي شغلي زيادي براي جوانان فراهم مي‌شود و تأثير زيادي در كاهش نرخ بيكاري بر جاي مي‌گذارد.
وي به اهميت پشتيباني از بخش خصوصي براي تجهيز سردخانه‌هاي استان پرداخت و گفت: مسئولان دستگاه‌هاي مختلف بايد از افراد علاقمند به سرمايه‌گذاري در صنعت احداث و تجهيز سردخانه حمايت كافي را به عمل آورند و با تعيين مشوق‌ها و معافيت‌ها به اندازه قابل توجهي ريسك‌هاي ورود به اين صنعت را كاهش دهند تا افراد علاوه بر اطمينان از محفوظ ماندن سرمايه اوليه به اميد كسب سود به اين عرصه وارد شوند.
انتهاي پيام/ن30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها