عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اختلاف داوران هويت جشنواره فجر را زير سؤال مي‌برد

اختلاف داوران هويت جشنواره فجر را زير سؤال مي‌برد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:15 ب.ظ

همايون اسعديان:
اختلاف داوران هويت جشنواره فجر را زير سؤال مي‌برد

خبرگزاري فارس: كارگردان فيلم طلا و مس گفت: پس از برگزاري جشنواره شاهد اختلاف‌هاي صريح داوران بوديم كه اين اختلاف‌ها هويت اصلي جشنواره را زير سؤال مي‌برد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم به نقل از ستاد خبري چهارمين جشنواره ملي نماز و نيايش به روايت دوربين، همايون اسعديان در نشست تخصصي با موضوع فيلم طلا و مس كه در حاشيه برپايي جشنواره نماز و نيايش به روايت دوربين با حضور جمع كثيري از هنرمندان و علاقمندان به مباحث فيلمسازي برگزار شد، اظهار داشت: سينماي ما امروز از موضوع اصلي خارج شده و نماي بيرون آن مورد توجه قرار گرفته است.
وي با بيان اينكه جذابيت يك فيلم در كشمكش‌ها و ترديدهايي است كه شخصيت اصلي فيلم با هر مقام و لباسي با آن مواجه مي‌شود، افزود: اگر در صحنه‌اي نشان دهيم كه قاضي در گرفتن رشوه دچار ترديد شده است، توانسته‌ايم مفهوم اصلي زندگي واقعي در جامعه را به مخاطب نشان دهيم.
كارگردان فيلم طلا و مس تصريح كرد: نبايد هنر را در رخ دادن هرگونه چالشي كه در جامعه رخ مي‌دهد، مقصر بدانيم، بلكه خودمان به سمت و سويي كه در آثارمان مدعي آن هستيم، برويم.
اين كارگردان برجسته كشور به تبيين اشتباهات ناشي از خطاي يك پزشك و فيلمساز در سطح جامعه پرداخت و بيان داشت: اگر پزشكي دچار خطا شود اثر ناشي از خطاي او زير خروارها خاك دفن مي‌شود در حالي كه اثر يك فيلمساز هر موقع كه اكران شود ماندگارتر از قبل خواهد شد.
وي افزود: آثاري كه دچار شعارزدگي مي‌شوند قابل نقد نيستند بلكه فقط هيجانات را مورد تاثير قرار مي‌دهند.
اسعديان در پايان به برخي كشمكش‌ها بعد از جشنواره فيلم فجر اشاره كرد و بيان داشت: بعد از برگزاري جشنواره شاهد اختلافات صريح داوران بوديم كه اين اختلاف هويت اصلي جشنواره را زير سؤال مي‌برد.
انتهاي پيام/آ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها