عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نمايندگي ولي‌فقيه به اسلامي شدن دانشگاه‌ها نظارت چشمگيري دارد

نمايندگي ولي‌فقيه به اسلامي شدن دانشگاه‌ها نظارت چشمگيري دارد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:15 ب.ظ

مسئول دفتر نهاد نمايندگي ولي‌‌فقيه در دانشگاه زنجان:
نمايندگي ولي‌فقيه به اسلامي شدن دانشگاه‌ها نظارت چشمگيري دارد

خبرگزاري فارس: مسئول دفتر نهاد نمايندگي ولي‌فقيه در دانشگاه زنجان گفت: نهاد نمايندگي ولي‌فقيه بر مسائل مختلف ديني و اسلامي شدن دانشگاه‌ها نظارت چشمگيري دارد.

حجت‌الاسلام منصور فرجي امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان‌ اظهار داشت: دفتر نهاد نمايندگي ولي ‌فقيه در دانشگاه‌ها از ضروريات روز محسوب مي‌شود كه خوشبختانه با عنايت ويژه مقام معظم رهبري در راستاي رشد و توسعه آگاهي‌هاي ديني و توفيق مشاركت در عرصه‌هاي مختلف فرهنگي، اجتماعي و سياسي دانشجويان در دانشگاه‌ها تاسيس شد.
وي با بيان اينكه نهاد بر مسائل مختلف ديني و اسلامي كردن دانشگاه‌ها نظارت چشمگيري دارد، افزود: همه فعاليت‌هاي فرهنگي و ديني و اجتماعي دانشگاه‌ها با نظارت دفتر نهاد رونق چشمگيري يافته و تعامل مطلوبي با مجموعه‌هاي مختلف دانشگاه برقرار شده است.
مسئول دفتر نهاد نمايندگي ولي‌فقيه در دانشگاه زنجان با اشاره به تاثير‌گذاري مطلوب اين مجموعه فرهنگي بر روند برنامه‌هاي مختلف دانشگاه و حركت دانشگاه‌ها به سوي اسلامي شدن، تصريح كرد: كانون‌ها، هيئت‌ها و معاونت فرهنگي و بسيج دانشگاه با تعامل مطلوب با نهاد فعاليت‌هاي خود را انجام داده و جايگاه خود را ارتقا مي‌بخشند.
وي ادامه داد: با تمركز فعاليت‌هاي نهاد در استان‌ها و برنامه‌ريزي دقيق و منظم موجب كسب موفقيت‌هاي بي‌شمار شده است كه اميدواريم در سال‌هاي آينده نيز با جديت پيگيري شود.
‌فرجي افزود: با استاني شدن فعاليت‌هاي نهاد، اشرافيت آن بر برنامه‌ها افزايش يافته و اعتبارات مطلوبي براي انجام فعاليت‌هاي تاثير‌گذار در دانشگاه بيشتر فراهم مي‌شود.
وي با بيان اينكه با استاني شدن نهاد فعاليت‌هاي آن يك گام به جلو حركت مي‌كند، عنوان داشت: تعامل جدي و قوي‌تر اساتيد و دانشجويان با نهاد موجب ادامه روند مطلوب آن شده و اين امر به گسترش و رشد فعاليت‌هاي آن كمك شاياني مي‌كند.
مسئول دفتر نهاد نمايندگي ولي‌فقيه در دانشگاه زنجان با اشاره به فعاليت شش كانون فرهنگي در نهاد بيان داشت: كانون مناسبت‌ها، كانون نماز، كانون اقبال و كانون مهدويت از جمله كانون‌هاي نهاد در دانشگاه زنجان محسوب مي‌شوند كه در كنار فعاليت اين كانون‌ها به طور غير‌مستقيم با كانون‌هاي فرهنگي و سياسي دانشگاه تعامل برقرار است.
وي خاطرنشان كرد: نهاد جايگاه ويژه‌اي را در دانشگاه در برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي ترسيم كرده و در كنار مسئولان دانشگاه با جذب نيروهاي كارآمد و فرهنگي ماهيت خود را حفظ كرده و در همه عرصه‌ها و زمينه‌ها به جلو حركت مي‌كند.
فرجي از اجراي مطلوب برنامه‌ها از طريق نهاد خبر داد و افزود: موفقيت‌هاي بي‌شمار در اجراي برنامه‌هاي مختلف نسبت به گذشته نشان از تعامل مثبت دانشگاه با نهاد دارد.
وي با بيان اينكه نهاد با همكاري دانشگاه و دانشجويان فعاليت‌هاي مختلفي را در زمينه‌هاي فرهنگي و مذهبي انجام مي‌دهد، تصريح كرد: برنامه‌هاي مختلفي در راستاي برگزاري مناسبت‌هاي مختلف به ويژه مذهبي از سوي نهاد انجام شده است.
انتهاي پيام/ج20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها