عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كشته شدن يك عامل القاعده در حمله هوايي آمريكا در وزيرستان جنوبي

كشته شدن يك عامل القاعده در حمله هوايي آمريكا در وزيرستان جنوبي
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:16 ب.ظ

مقامات اطلاعاتي پاكستان اعلام كردند، گمان مي‌رود يكي از عوامل عراقي القاعده جزو 15 شبه نظامي كشته شده در حملات موشكي آمريكا در كمربند قبيله‌اي پاكستان در امتداد مرز افغانستان باشد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، اين مقامات اظهار كردند كه اين مرد كه ابوزيد العراقي شناسايي شد، هزينه‌هاي مالي اين گروه تروريستي را در پاكستان تامين مي‌كرد.

نام وي در هيچ كدام از ليست‌هاي آمريكا براي رهبران تحت تعقيب القاعده وجود نداشت.

مقامات آمريكايي به وجود برنامه موشكي تحت امر سازمان اطلاعات و جاسوسي آمريكا(سيا) اذعان نكرده و هويت افراد كشته شده را اعلام نمي‌كنند.

در حمله اول كه دوشنبه شب صورت گرفت، سه موشك به خانه‌اي در منطقه اعظم ورسك در منطقه قبيله‌اي وزيرستان جنوبي اصابت كرد.

گمان مي‌رود در اين حمله كه هفت كشته بر جاي گذاشت، جسد اين عراقي نيز يافت شده است. اين فرد كه حدودا 30 ساله بود و با نام مستعار "علي خان" شناخته مي‌شد، مدتي را در افغانستان گذرانده بود.

مقامات اطلاعاتي پاكستان اعلام كردند كه از طريق عوامل خود در وزيرستان جنوبي و نيز عوامل نفوذي در طالبان از مرگ وي مطلع شده‌اند.

در حمله دوم روز دوشنبه نيز چهار موشك به خانه‌اي در نزديكي ميران شاه در وزيرستان شمالي اصابت كرد كه جان هشت شبه نظامي را گرفت.

حملات موشكي آمريكا كه غالبا يك هفته در ميان انجام مي‌شود، پس از دستگيري ريموند ديويس ديپلمات آمريكايي در پاكستان به خاطر قتل دو پاكستاني در لاهور تقريبا به صفر رسيد.

مقامات آمريكايي مكررا اعلام مي‌كنند وي مصونيت ديپلماتيك دارد و در دفاع از خود دست به شليك زده است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها