عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اقامه نمازهاي جماعت و جمعه مايه دلسردي دشمنان است

اقامه نمازهاي جماعت و جمعه مايه دلسردي دشمنان است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:16 ب.ظ

امام جمعه سربيشه:
اقامه نمازهاي جماعت و جمعه مايه دلسردي دشمنان است

خبرگزاري فارس: امام جمعه سربيشه گفت: اقامه نمازهاي جماعت و جمعه كه عظمت و قدرت اسلام را نشان مي‌دهد مايه دلسردي دشمنان است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، حجت‌الاسلام محسن محمدي صبح امروز در جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان سربيشه اظهار داشت: اقامه نمازهاي جماعت و جمعه مايه دلسردي دشمنان است.
وي نماز را مايه آرامش فرد وجامعه دانست و افزود: بايد در راه جذب نسل جوان به مساجد تلاش كنيم و نقش خانواده‌ها و روحانيان در انجام اين كار بسيار مهم است.
امام جمعه سربيشه جايگاه نماز و اينكه نماز ركن دين، پرچم دين، علم دين و از همه مهم‌تر وسيله آرامش انسان و ايجاد ارتباط با خدا مي‌شود، گفت: اكثر مشكلات از جمله بدرفتاري‌ها، اجحاف‌ها و بدخلقي‌ها ريشه در عدم توجه به دين دارد.

* ستادهاي اقامه نماز مجمع فكري براي ارائه نظرات هستند
دبير ستاد اقامه نماز خراسان جنوبي نيز در اين مراسم با اشاره به جايگاه نماز و اينكه نماز بهترين سفارش انبيا است، گفت: آيات وروايات متعددي در اين ارتباط تأكيد دارد.
حجت‌الاسلام ابوالحسن نبئي افزود: ستادهاي اقامه نماز مجمع فكري براي ارائه نظرات و ايده‌هاي نو در ارتباط با گسترش نماز هستند.
وي با تاكيد بر قرائت صحيح نماز به ويژه در سطح ادارات به آيه 41 سوره حج اشاره كرد و افزود: توجه مسئولان به آئين‌نامه، توسعه و ترويج فرهنگ نماز ضروري است.

* نماز بهترين راه براي رسيدن به آرامش است
فرماندار سربيشه نيز هدف از برگزاري اين جلسه را گسترش و نهادينه‌كردن فرهنگ نماز در سطح جامعه و ادارات عنوان كرد و گفت: بايد كاري كنيم كه كودكان با لذت عبادت و نماز آشنا شده و ازكودكي به مسجد و نماز جماعت علاقمند شوند.
سيد عليرضا حسيني ادامه داد: جامعه‌اي سلامت است كه افراد آن جامعه از آرامش روحي برخوردار باشند و نماز بهترين راه براي رسيدن به آرامش است.
وي با تأكيد بر برگزاري نماز اول وقت در ادارات از كاركنان خواست به نماز اهميت ويژه دهند.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها