عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نبود جاذبه‌هاي سرمايه‌گذاري مهم‌ترين مشكل خراسان جنوبي است

نبود جاذبه‌هاي سرمايه‌گذاري مهم‌ترين مشكل خراسان جنوبي است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:16 ب.ظ

استاندار خراسان جنوبي:
نبود جاذبه‌هاي سرمايه‌گذاري مهم‌ترين مشكل خراسان جنوبي است

خبرگزاري فارس: استاندار خراسان جنوبي نبود جاذبه‌هاي سرمايه‌گذاري و زيرساخت‌هاي لازم را از جمله مشكلات توسعه در خراسان جنوبي عنوان كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند به نقل از اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري خراسان جنوبي، قهرمان رشيد در ديدار با اعضاي كميته ملي كارگروه پنجره كسب‌وكار خرد اظهار داشت: عدم وجود جاذبه‌هاي سرمايه‌گذاري و نبود زيرساخت‌هاي لازم از اهم مشكلات استان است.
وي با بيان اينكه هيچ عبادتي بالاتر از رسيدگي به مشكلات مردم و حل آنها نيست، افزود: خراسان جنوبي داراي مردمي متدين، فرهنگي و ولايت‌مدار است كه خدمت كردن به اين مردم از اجر اخروي بالايي برخوردار است.
استاندار خراسان جنوبي ادامه داد: گرچه طي چند سال اخير اقدامات و فعاليت‌هاي بسيار مناسبي از سوي دولت نهم و دهم در استان به انجام رسيده است اما با توجه به اينكه رويكردهاي دولت‌هاي قبلي متفاوت از دولت نهم بوده اين منطقه را با عقب‌ماندگي‌هاي تاريخي مواجه ساخته است.
رشيد تصريح كرد: گرچه در بحث هدفمندسازي يارانه‌ها كمك بسيار مطلوبي به مردم صورت گرفت اما خشكسالي‌هاي متوالي مردم استان را با تنگناهاي مالي مواجه كرده است.
وي با بيان اينكه طرح‌ها و برنامه‌ها نبايد تكراري و كليشه‌اي باشد، افزود: اين طرح‌ها بايد منطبق براقليم و باورهاي فرهنگي هر منطقه باشد چرا كه كپي‌برداري درست نبوده و به نتيجه مطلوب منتهي نمي‌شود.
مقام عالي دولت در استان با بيان اينكه بحث كسب‌وكار خرد حتما دنبال مي‌شود، يادآور شد: ايجاد مركز رشد واحدهاي فناوري، اخذ مجوز كانون زرشك وعناب و اخذ مجوز پارك علم و فناوري از جمله اقداماتي است كه به انجام رسيده و به طور يقين در توسعه استان بسيار موثر است.
رشيد با بيان اينكه هيچ چيز بهتر از دعاي خير مردم نيست خطاب به اعضاي كميته مذكور تاكيد كرد: كمك و مساعدت شما مي‌تواند فرصت‌هاي مناسبي را براي توسعه اشتغال استان فراهم كند.
انتهاي پيام/غ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها