عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تبديل پناهگاه‌هاي جنگ تحميلي قزوين به محل فعاليت‌هاي مذهبي

تبديل پناهگاه‌هاي جنگ تحميلي قزوين به محل فعاليت‌هاي مذهبي
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:16 ب.ظ

/اخبار كوتاه استان قزوين/
تبديل پناهگاه‌هاي جنگ تحميلي قزوين به محل فعاليت‌هاي مذهبي

خبرگزاري فارس: تبديل پناهگاه‌هاي جنگ تحميلي قزوين به محل فعاليت‌هاي مذهبي، كاهش مسئوليت شهرداري با خودگردان كردن بوستان‌ها و ... مهم‌ترين عناوين اخبار كوتاه از استان قزوين است.

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين، معاون خدمات شهري قزوين از بازسازي و تجهيز چهار پناهگاه زمان جنگ تحميلي در سطح شهر قزوين و تبديل آن به محل‌هاي انجام فعاليت‌هاي مذهبي و فرهنگي خبر داد.
حميدرضا الموتي بيان داشت: در خصوص احداث فضاهاي فرهنگي ورزشي، در حال حاضر دو نمونه از اين زمين‌هاي ورزشي آماده استفاده است كه يكي از آنها در خيابان مولوي و ديگري در محدوده بين ورزشگاه الغدير و ساختمان‌هاي مسكن قرار دارد و آماده‌سازي ۱۰ نمونه از اين زمين‌ها در برنامه سال آينده اين معاونت پيش‌بيني شده است.
وي همچنين از بازسازي و تجهيز چهار پناهگاه زمان جنگ تحميلي در سطح شهر قزوين و تبديل آن به محل‌هاي انجام فعاليت‌هاي مذهبي و فرهنگي، همگام با مساجد آن محلات خبر داد.
معاون خدمات شهري قزوين توضيح داد: انتقال ميدان ميوه و تره‌بار از ديگر موضوعات مورد توجه است كه مساحت ميدان ميوه و تره‌بار فعلي شهر قزوين ۳/۱ دهم هكتار است و به منظور احداث ميدان جديد به مساحت حدود ۲۵ هكتار، اقدامات مربوط به تملك بخشي از اراضي واقع در مجاورت شهرك دانش در حال انجام است كه دسترسي شهرهاي زنجان، همدان، تهران و شهرهاي شمالي كشور به اين ميدان از مزاياي آن محسوب مي‌شود.

* كاهش مسئوليت شهرداري با خودگردان كردن بوستان‌ها
عضو كارگروه قزوين + 20 گفت: خود گردان كردن بوستان‌ها، مسئوليت شهرداري را در نگهداري آنها كاهش مي‌هد.
خطيبي در نشست تخصصي قزوين + 20 بيان داشت: بوستان‌ها از نظر نگهداري و مديريت اجرايي از طريق احداث مراكز فرهنگي، بهداشتي و تفريحي از اساسي‌ترين نيازهاي شهر قزوين در زمينه فضاي سبز هستند.
عضو كارگروه قزوين + 20 افزود: به اين ترتيب شهرداري پس از احداث بوستان‌ها با خودگردان كردن آنها، جز مديريت و نظارت، مسئوليت ديگري در مقابل بوستان‌ها نخواهد داشت.

* كسب گواهينامه بين‌المللي توسط سازمان نظام مهندسي قزوين
مدير اداري سازمان نظام مهندسي ساختمان استان قزوين گفت: سازمان نظام مهندسي ساختمان استان قزوين براي نخستين بار در بين سازمان‌هاي نظام مهندسي ساختمان كشور موفق به كسب گواهينامه بين‌المللي ISO 9001:2008 و نظام آراستگي سازماني (5S) شد.
ساعد معارفي افزود: با پيگيري‌هاي صورت گرفته و فعاليت‌هاي گسترده و شبانه‌روزي امور اداري سازمان و همكاري هيئت مديره و تمام كارمندان، اين مهم از ابتداي تير ماه سال جاري به منظور دستيابي به كيفيت عالي در محيط كار و استقرار نظام آراستگي بر مبناي الزامات سيستم آغاز شد.
وي اضافه كرد: در همين راستا سازمان اقدام به برگزاري دوره‌هاي آموزشي براي تمام پرسنل و مسئولان واحد كرد و تمام پرسنل پس از طي دوره‌ها و شركت در آزمون با كسب حداكثر نمره موفق به دريافت گواهينامه معتبر شدند.
مدير اداري سازمان نظام مهندسي استان قزوين با تأكيد بر اينكه استاندارد بين‌المللي ISO 9001:2008 بر مبناي يك رويكرد فرآيندگرا است، عنوان داشت: الگوهاي نوين براي ايجاد، به‌كارگيري و بهبود اثر‌بخشي سيستم‌هاي مديريت كيفيت، در راستاي افزايش رضايت مشتريان است و سازمان‌ها را ترغيب به شناسايي و برآورده كردن خواسته‌هاي مشتريان مي‌كند.
وي اعلام كرد: بر همين اساس مشتري محوري، مشاركت كاركنان، رويكرد فرآيندي، رويكرد سيستمي به مديريت، بهبود مداوم، رويكرد واقع بينانه در تصميم‌گيري‌ها و روابط سود بخش متقابل با تأمين كننده‌ها از محورهاي اصلي اين نوع مديريت است كه از اهداف اصلي سازمان نظام مهندسي ساختمان به شمار مي‌رود.
انتهاي پيام/آ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها