عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

برخي خاصيت نخبگي خود را به دليل لجاجت سياسي از دست داده‌اند

برخي خاصيت نخبگي خود را به دليل لجاجت سياسي از دست داده‌اند
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:17 ب.ظ

يك عضو فراكسيون انقلاب اسلامي گفت: تعريف و مصاديق نخبگي در كشور ما بعد از فتنه‌هاي اخير متفاوت شده است و برخي شخصيت‌ها خاصيت نخبگي خود را به هر دليلي مانند لجاجت سياسي، قدرت‌طلبي از دست داده‌اند.

حجت‌الاسلام حميد رسايي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار كرد: ما شاهديم برخي از كساني كه از آن‌ها انتظار مي‌رفت وقتي فتنه‌اي به پررنگي فتنه 25 بهمن‌ماه را ديدند پشت دوربين تلويزيون حاضر شده و مردم را به وحدت و جلوگيري از اقدامات غيرقانوني دعوت ‌كنند،همين اشخاص وقتي آقايان موسوي و كروبي براي تجمع 25 بهمن بيانيه دادند و آمريكا، اسرائيل، منافقين و سلطنت‌خواه‌ها هم از آن بيانيه‌ حمايت‌كردند، حاضر نشدند آن‌ها را دعوت به قانون و وحدت امت اسلامي كنند.

وي گفت: اين مساله نشان مي‌دهد واقعا برخي از شخصيت‌هاي ما نخبگي به معناي تشخيص حق و باطل را از دست داده‌اند.

وي با اشاره به سكوت برخي‌ها اشخاص و گروه‌ها در طول يكسال و نيم و سكوت چند ماهه برخي ديگر افزود: البته در حال حاضر آن‌ها يكي‌يكي در حال موضع‌گيري نسبت به حوادث اخير هستند كه ما از اين مساله استقبال مي‌كنيم، اما آن‌ها بايد بدانند كه نظام اسلامي بعد از گذراندن فتنه‌هاي به اين بزرگي، محتاج اين موضع‌گيري‌ها نيست.

اين نماينده اصولگراي مجلس تاكيد كرد: ما از موضع فعلي افرادي كه دوپهلو موضع‌گيري مي‌كردند يا سكوت كرده بودند و در حال حاضر حرف مي‌زنند، استقبال مي‌كنيم، ولي مي‌فهميم كه اين افراد بيش از اين‌كه به نظام اسلامي بخواهند كمك كنند، به خود كمك كرده‌اند؛ چراكه از اين به بعد براي همه در حال روشن‌شدن است تا اين ميزان سكوت‌كردن يا دوپهلو حرف‌زدن يعني همراهي قطعي، يقيني و تعمدانه با فتنه.

وي با انتقاد از عملكرد دستگاه قضايي در برخورد با سران فتنه افزود: متاسفانه علي‌رغم اين‌كه عنوان مي‌كنند مصلحتي در كار است و يا از برخورد با سران فتنه منع شده‌اند، اما در برخورد با كساني هم كه منعي براي برخورد با آن‌ها نشده، نيز جدي، قاطعانه و محكم نيستند. همين‌ مسايل باعث مي‌شود تا مصلحت‌هايي انديشيده شود؛ چراكه متاسفانه نظام اسلامي آن قاطعيت و محكمي را نمي‌بيند.

وي با بيان اين‌كه «آيت‌الله آملي لاريحاني اين مساله را بايد از زيرمجموعه‌ خود مطالبه كند» گفت: ايشان وقتي مشاهده مي‌كند قاضي حكمي را با سرعت، دقت و شدت براي يك روزنامه صادر مي‌كند، اما از آن طرف مشاهده مي‌كنند فتنه‌گران در سيستم قضايي يا حكم نمي‌گيرند يا حكم از آن قوام و قوت برخوردار نيست، بايد براي اين بستر چاره‌انديشي كند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها