عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ابوترابي: خيزش دنياي اسلام نويدي بر فروپاشي عاجل رژيم صهيونيستي است

ابوترابي: خيزش دنياي اسلام نويدي بر فروپاشي عاجل رژيم صهيونيستي است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:17 ب.ظ

نايب رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: امروز گفتمان مسلط در برابر رژيم صهيونيستي، گفتمان مبارزه، آتش و مقاومت است و اين خيزش دنياي اسلام نويدي است بر فروپاشي عاجل دستگاه متزلزل رژيم صهيونيستي و نظام واسطه آن.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايسنا، حجت الاسلام سيدمحمدحسن ابوترابي فرد، در نطق قبل از دستور امروز خود با عرض سلام و درود بر پيامبر عظيم الشان اسلام و اهل بيت آن بزرگوار و با تبريك ايام وحدت افتخار آفرين امت اسلام گفت: امروز دنياي اسلام فرياد رساي پيامبر اعظم(ص) را در جهان طنين انداز نموده است و پيروان رسول اكرم(ص) با بازگشت به آموزه‌هاي حيات بخش قرآن زندگي عزت بخش خود را آغاز كرده‌اند.

ابوترابي با اشاره به بيداري امت اسلام تصريح كرد: بيداري امت اسلام كه از دستاوردهاي ارزشمند و ماندگار فرياد بلند عصر معمار كبير انقلاب بنيانگذار عظيم الشان انقلاب حضرت امام قدس سره شريف است راه فروپاشي كاخ هاي ظلم و ستم و مسير عزت و اقتدار امت اسلام و ذلت نظام سلطه را هموار كرده است.

وي تاكيد كرد: بيداري جهان اسلام كه در سايه شناخت اسلام ناب حقيقت آموزه‌هاي قرآن، پيامبر اعظم(ص)، اهل بيت آن بزرگوار و صحابه برگزيده آن حضرت است، از ويژگي‌هاي ارزشمند و عزت بخشي برخوردار است.

نايب رييس مجلس شوراي اسلامي نخستين ويژگي بيداري امروز جهان اسلام را احياي ارزش هاي اسلامي و ديني دانست و افزود: ملت اسلام در مسير احياي آموزه هاي قرآن كريم و سنت پيامبر اعظم(ص) و آموزه‌هاي عترت آن بزرگوار، گام بر مي دارد.

وي ويژگي ديگر بيداري امروز جهان اسلام را در پيوند ناگسستني دين و سياست خواند و گفت: امروز مسلمانان با همه وجود يافته‌اند كه حيات سياسي آنان در سايه استقرار احكام و آموزه‌هاي ديني معنا پيدا مي كند، در سايه درخشش تفكر ناب اسلامي كه از حنجره خداخواه امام بزرگوار شنيده‌ام و در كلام و سخن و رفتار رهبر معظم و فرزانه انقلاب به صورت عيني يافتند، بازگشت حيات سياسي برآمده از آموزه‌هاي ديني در دنياي اسلام‌اند.

ابوترابي تصريح كرد: از ديگر ويژگي‌هاي بيداري امت اسلام رويارويي بانظام سلطه، دنياي استكبار، استبداد داخلي و استعمار خارجي است. اين رويارويي امروز نويدبخش اين حقيقت است كه دنياي اسلام از درون قلمرو استراتژيك غرب خارج شده و به معناي واقعي كلمه در آينده‌اي نزديكي خارج خواهد شد.

وي با بيان اين كه فرياد بلند مسلمانان مصر، ليبي و پيروان قرآن در تونس و در دنياي اسلام در برابر آمريكاي جهان خوار و نظام سلطه، پاسخ رسايي است به تحقير نظام سلطه در طول بيش از دو قرن تسلط آنان بر جهان اسلام، گفت: بيداري جهان اسلام امروز يك جريان و حركت نويني را در رويارويي با رژيم صهيونيستي سامان داده است.

ابوترابي از ديگر ويژگي هاي برجسته بيداري جهان اسلام را وحدت و يكپارچگي آنها دانست و گفت: امروز هلال اسلامي از جنوبي ترين قاره آسيا تا دورترين نقطه شاخ آفريقا يك شعار، يك حركت و يك فرياد را در جهان امروز در يك صف متحد و يكپارچه در زير سايه قرآن در پناه شخصيت متعالي رسول اعظم اسلام (ص) و در سايه احياي آموزه‌هاي ديني و اسلامي طنين انداز كرده است.

وي افزود: حركت مذبوحانه مزدوران بيگانه در كشورهاي اسلامي و سركوب غيرانساني مسلمانان هيچ دستاوردي براي آنها نخواهد داشت. ملت عزيز ايران و نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي جنايات غيرانساني و بيرحمانه حكام ليبي را شديدا محكوم مي كند و از حركت قدرتمند و عزت بخش ملت مسلمان، مقاوم و هوشمند ليبي با همه وجود حمايت خواهد كرد.

به گزارش ايسنا، اين بخش از سخنان ابوترابي با تكبير و الله اكبر نمايندگان همراه شد.

ابوترابي در ادامه اظهار كرد: نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي از حركت ملت هاي مسلمان منطقه، مردم مظلوم تونس، مصر، بحرين با همه وجود حمايت مي كنند و به اين حكام گوشزد مي كنيم كه راه احيا و نجات شما در استماع و توجه به فرياد ملت هاست.

وي با بيان اين كه بايد حقوق ملت‌ها را پاس داريم، گفت: بايد به سخن آنها توجه كنيم، امروز عصر، عصر حاكميت اراده ملت هاست و اين درسي است كه ملل منطقه از انقلاب اسلامي آموخته است.

نايب رييس مجلس شوراي اسلامي افزود: مردم سالاري برآمده از آموزه‌هاي ديني، استقرار نظام سياسي متكي بر اراده ملت ها، اراده ملت‌هاي مسلمان در منطقه بايد تحقق پيدا كند.

وي تصريح كرد: مردم عزيز ما با همه وجود و نمايندگان آنان در مجلس شوراي اسلامي جنايات حكام وابسته به غرب را محكوم مي كنند، آنان كه تا ديروز در دفاع از دموكراسي و مردم سالاري سخن مي گفتند و براي دفاع از حقوق بشر اشك تمساح مي ريختند امروز در برابر بمباران هواپيماهاي جنگي ليبي سكوت كرده‌اند و در برابر كشتار و قتل عام بي‌رحمانه زن و مرد ، كودك و جوان در اين كشور اسلامي لب فرو بسته‌اند و در برابر قيام ملت‌ها و حقوق مشروع آنها سخني نمي‌گويند.

ابوترابي اظهار اميدواري كرد كه در آينده نزديك شاهد عزت و پيروزي و عظمت امت اسلام باشيم و همانطور كه رهبر معظم و فرزانه انقلاب اسلامي اشاره فرمودند رسالت نخبگان، دانشمندان و علماي دين و اسلام در كشورهاي اسلامي رسالت خطيري است.

وي در پايان گفت: بايستي از اين حركت عزت بخش ملل خويش حمايت كنيم چون ستاره‌هاي پرفروغي در آسمان دنياي اسلام بدرخشند و راه عزت و راه عظمت، پايداري و استقامت را به ملل منطقه بنمايانند و به ياري خداوند متعال از اين دستاوردهاي عظيم حراست كنند و خون هاي مقدس و پاك، شهداي فرزانه دنياي اسلام را مشعل هاي فروزاني براي استقرار حكومت متكي بر اراده ملت‌ها و برآمده از آموزه‌هاي قران و پيامبر اعظم بنمايند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها