عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تخفيف 80 درصدي به بيماران بيمارستان اشكنان لامرد

تخفيف 80 درصدي به بيماران بيمارستان اشكنان لامرد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:17 ب.ظ

مدير بيمارستان بعثت اشكنان خبر داد:
تخفيف 80 درصدي به بيماران بيمارستان اشكنان لامرد

خبرگزاري فارس: مدير بيمارستان بعثت اشكنان گفت: 80 درصد هزينه‌هاي جراحي دو بخش زنان و زايمان و چشم پزشكي اين بيمارستان به بيماران تخفيف داده مي‌شود.

هادي اكبري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لامرد اظهار داشت: بيمارستان بعثت اشكنان در سال 73 به همت خيرانديشان ساخته شده كه در سال 85 و از ابتداي دولت نهم، با تغيير هيئت امنا و مديريت، اتفاقات خوبي در آن رخ داد و باعث ايجاد ثبات در خدمات‌رساني به بيماران شد.
وي با بيان اينكه هم ‌اينكه 32 تخت از 80 تخت مصوب در اين بيمارستان فعال هستند، به بيان برخي از كارهاي انجام شده در مورد راه‌اندازي آن پرداخت و افزود: به همت رئيس وقت شبكه بهداشت و درمان اين شهرستان، فرماندار، نماينده فقيد مردم لامرد در مجلس شوراي اسلامي، بخشدار اشكنان، هيئت امنا و با همكاري رئيس دانشگاه علوم پزشكي، بخش چشم و گوش و حلق و بيني به صورت تخصصي در اين بيمارستان راه‌اندازي شد كه اين امر خدمت‌رساني مطلوب‌تر بيماران را در پي داشته است.
اكبري در مورد حضور متخصصان در اين بيمارستان نيز گفت: متخصصان در بخش‌هاي چشم، زنان و زايمان، گوش و حلق و بيني، بيهوشي و سونوگرافي در كنار بخش‌هاي ديگر اين بيمارستان مانند بخش عمومي، آزمايشگاه، راديولوژي و داروخانه به بيماران خدمات ارائه مي‌كنند.
مدير بيمارستان بعثت لامرد با بيان اينكه در 9 ماهه نخست امسال قريب به 93 هزار نفر مراجعه مستقيم به اين بيمارستان داشته‌اند، عنوان كرد: بيشترين مراجعه بيماران در بخش‌هاي چشم و گوش و حلق و بيني بوده كه تأكيد خود بيمارستان نيز بر اين دو بخش است و از اين رو براي ارائه خدمات بهتر، سعي شده تا بهترين امكانات را در اين مركز درماني فراهم آوريم و در اختيار متخصصان و بيماران قرار دهيم.
وي ادامه داد: در اين راستا نيز دستگاه يگ ليز (براي عمل‌هاي آب سياه و تميز كردن لنز با ليزر و بدون نياز به اتاق عمل) كه شهرستان‌هاي لار و گراش و مهر و پارسيان و بستك را پوشش مي‌دهد، خريداري و نصب شده است.
اين مسئول اضافه كرد: امكانات و دستگاه‌هاي پيشرفته و پرسنل و متخصصان مجرب عاملي شده‌اند تا در بخش جراحي چشم، گوش، حلق و بيني، در دو سال اخير بالغ بر يك‌هزار عمل جراحي در اين مركز انجام پذيرد.
اكبري در بخش ديگري از سخنان خود ابراز داشت: با توجه به اينكه تمركز بر روي تامين تجهيزات اين بيمارستان بوده، در 10 ماه نخست سال جاري، بيش از 200 ميليون تومان تجهيزات پزشكي و بيش از 120 ميليون تومان نيز تجهيزات سرمايه‌اي و غيرپزشكي با مساعدت دانشگاه و همچنين از محل درآمدهاي اختصاصي بيمارستان خريداري شده است.
مدير بيمارستان اشكنان با بيان اين نكته كه از آذرماه سال جاري هزينه جراحي در دو بخش چشم و زنان و زايمان از بيمار دريافت نمي‌شود، ابراز داشت: با كمك دانشگاه و درآمدهاي خود بيمارستان، براي رفاه بيشتر بيماران، اين هزينه دريافت نمي‌شود كه باعث شده تا بيماران از تخفيف 80 درصدي برخوردار شوند.
وي اضافه كرد: براي افزايش كيفيت خدمات، برنامه دو ساله‌اي را در اين بيمارستان طراحي كرديم و در همين راستا، تيم كنترل كيفيت را تشكيل داديم كه اين تيم طي جلسات ماهيانه، فعاليت‌هاي بخش‌هاي مختلف با محوريت آزمايشگاه را مورد بررسي قرار مي‌دهند.
اكبري يكي ديگر از تمهيدات بهبود كيفيت خدمات بيمارستان را راه اندازي مهمان‌سراي همراه بيمار نام برد و افزود: در ابتداي سال آينده اين واحد با هشت اتاق با امكانات كامل راه‌اندازي مي‌شود كه اميدواريم اقدام خوبي در بهبود و ارتقاي كيفيت خدمات اين بيمارستان باشد.
اين مسئول به حضور دائم پنج متخصص در اين بيمارستان اشاره كرد و گفت: در سه ماهه نخست سال آينده، بخش شنوايي سنجي راه‌اندازي مي‌شود كه با اين اتفاق كيفيت خدمات‌دهي بيمارستان به بالاترين رتبه مي‌رسد و براي رسيدن به اين هدف، در بخش تجهيزات بيش از 90 درصد اعتبارات لازم تأمين شده است.
مدير بيمارستان بعثت اشكنان در مورد مشكلات اين بيمارستان نيز اذعان داشت: عدم پرداخت به موقع بيمه‌ها، اصلاح پانسيون و فضاي سبز، كمبود پرسنل با توجه به اجراي قانون ارتقاي بهره‌وري در سال 90 و كمبود پزشك عمومي از مهم‌ترين مشكلات پيش روي اين بيمارستان است.
انتهاي پيام/ن20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها