عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

عمليات اجرايي بزرگراه اهرم ـ برازجان به‌زودي آغاز مي‌شود

عمليات اجرايي بزرگراه اهرم ـ برازجان به‌زودي آغاز مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:17 ب.ظ

مجري طرح بزرگراه اهرم ـ برازجان:
عمليات اجرايي بزرگراه اهرم ـ برازجان به‌زودي آغاز مي‌شود

خبرگزاري فارس: مجري طرح بزرگراه اهرم ـ برازجان گفت: عمليات اجرايي اين پروژه در چند روز آينده آغاز مي‌شود.

ضياء‌الدين زارع در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهرم‌ با بيان اينكه مطالعه بزرگراه اهرم ـ برازجان به طول 46 كيلومتر در بخش مركزي تنگستان انجام شده است، اظهار داشت: راه از زير‌ساخت اصلي و از شاخص‌هاي مهم توسعه است و به عنوان سرمايه يك كشور شناخته مي‌شود.
نماينده شركت مهندسين رهاب در ارتباط با مطالعات اجراي پروژه بزرگراه اهرم ـ برازجان به عنوان بخشي از بزرگراه شمال ـ جنوب استان بوشهر‌ تصريح كرد: مطالعه اجراي اين بزرگراه به طول 46 كيلومتر در بخش مركزي تنگستان از اهرم تا برازجان انجام شده است و عمليات اجرايي آن ظرف چند روز آينده آغاز مي‌شود.
وي بيان داشت: تامين حداقل فاصله ايمني روستاها به بزرگراه، ارائه بالاترين شاخص‌هاي فني راه، افزايش توجيح اقتصادي طرح، حذف احتمالي زيرگذرها (به دليل تامين نشدن فضاي مناسب) از جمله شاخص‌هاي علمي احداث اين بزرگراه در اين منطقه است.
زارع مزاياي مسير پيشنهادي غرب‌ را در چهار بخش برشمرد و خاطرنشان كرد: ارتقاي شاخص ايمني اولويت اصلي در بخش فني اجراي پروژه بوده است و افزايش سرعت جاده‌اي، تاخير ترافيكي، مسافت ديد‌ مناسب، كسب مشخصات فني مسير، گويا بودن مسير، ارتقاي ظرفيت تردد مسير، امتياز و مزيت نسبي محورهاي رفت و برگشت با جزيره مياني، حذف نقاط حادثه‌خيز، تامين دسترسي‌ها و دور‌برگردان‌هاي استاندارد، تامين دسترسي‌هاي روستاي با حفظ راه موجود، حداقل فاصله ايمني روستا به بزرگراه از اولويت‌هاي ديگر در اين بخش است.
وي عنوان داشت: كاهش هزينه احداث مسير از شرق روستا از 103 ميليارد به‌ 65 ميليارد ريال در مسير غرب روستا و همچنين كاهش هزينه‌هاي رفع معارض تاسيساتي، انتقال شبكه آب، برق و تاسيسات كشاورزي، رفع معارض ملكي، تمليك اراضي و آزاد‌سازي محور از دلايل ديگر انتخاب مسير غرب روستاهاي محمود احمدي از نظر اقصادي است.
نماينده شركت مهندسين رهاب به دلايل اجتماعي آن نيز اشاره كرد و بيان داشت: حفاظت مراكز جمعيتي در حداكثر سرعت جاده‌اي و كاهش حوادث منجر به فوت و نقص عضو، جلوگيري از تفكيك جمعيت روستاها، رعايت الزامات طرح هادي روستاها و تسريع در رسيدن به طرح، عدم ضرر و زيان به حقوق كسبه روستاهاي پيرامون طرح و جلوگيري از قطع شريان‌ها و حذف مزاحمت‌هاي موضعي از مزياي ديگر مسير غربي است.
وي كاهش اثرات مخرب به محيط زيست و زمين‌هاي زراعي را علت ديگر انتخاب مسير غرب روستاهاي محمود احمدي عنوان كرد.
انتهاي پيام/ج20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها