عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

پايه سوم ابتدايي به صورت توصيفي ارزشيابي مي‌شود

پايه سوم ابتدايي به صورت توصيفي ارزشيابي مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:17 ب.ظ

از سال تحصيلي آينده؛
پايه سوم ابتدايي به صورت توصيفي ارزشيابي مي‌شود

خبرگزاري فارس: مسئول سنجش و ارزشيابي تحصيلي و تربيتي آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در سال تحصيلي آينده 100 درصد پايه سوم ابتدايي مدارس استان اصفهان به صورت توصيفي ارزشيابي مي‌شوند.

سيد محمدرضا موسوي‌ زاهد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به شروع اجراي اين طرح در مدارس، اظهار داشت: طرح توصيفي از سال تحصيلي 83 ـ 82 در تمامي استان‌ها در پايه اول ابتدايي به صورت آزمايشي اجرا شده است.
وي با بيان اينكه اين طرح به صورت پلكاني در مدارس ابتدايي اجرا مي‌شود، تصريح كرد: در حال حاضر 100 درصد پايه‌هاي اول و دوم ابتدايي و 30 درصد پايه سوم به صورت توصيفي ارزشيابي مي‌شوند و اين طرح در هر سال تحصيلي به صورت پلكاني در مدارس ابتدايي به اجرا در‌مي‌آيد.
مسئول سنجش و ارزشيابي تحصيلي و تربيتي آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: در مدارس ابتدايي در هر سال تحصيلي يك پايه از دوره ابتدايي به 100 درصد رسيده و 30 درصد از پايه بعدي اضافه مي‌شود.
وي به اجراي اين طرح در پايه‌هاي ابتدايي اشاره كرد و ادامه داد: ارزشيابي 100 درصد پايه‌هاي اول، دوم و سوم ابتدايي و 30 درصد پايه چهارم در سال تحصيلي آينده به صورت توصيفي و كيفي است.
موسوي‌زاهد با بيان اينكه ميزان تاثير‌گذاري اين طرح در مدارس بسيار زياد بوده است، تاكيد كرد: با توجه به نظر‌‌‌‌‌‌خواهي از معلمان و مديران مدارس ابتدايي، ميزان تاثير‌گذاري اين طرح در دانش‌آموزان خيلي خوب و مساعد اعلام شده است.
وي به مزاياي استفاده از اين طرح اشاره كرد و افزود: نداشتن اضطراب و راحتي دانش‌آموزان از مزاياي استفاده از اين طرح در مدارس ابتدايي بوده است.
مسئول سنجش و ارزشيابي تحصيلي و تربيتي آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: يكي از تحقيقات انجام شده در اين زمينه اين بوده كه دانش‌آموزان طرح توصيفي مستعد‌تر و پويا‌تر از دانش‌آموزان طرح كمي بوده و ميزان تاثير‌گذاري اين طرح بيش از 70 درصد اعلام شده است.
انتهاي پيام/صا20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها