عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

توليد سالانه 665 هزار تن محصولات زراعي در نيشابور

توليد سالانه 665 هزار تن محصولات زراعي در نيشابور
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:17 ب.ظ

معاون جهاد كشاورزي خراسان رضوي خبر داد:
توليد سالانه 665 هزار تن محصولات زراعي در نيشابور

خبرگزاري فارس: معاون سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي گفت: نيشابور با داشتن شرايط اقليمي مناسب 665 هزار تن محصولات زراعي و باغي زمينه مناسبي براي ايجاد واحد‌هاي توليدي بخش كشاورزي را به‌وجود آورده است.

سيد‌غلام‌رضا نبوي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نيشابور اظهار داشت: نيشابور با داشتن شرايط اقليمي مناسب و توليد سالانه بيش از 665 هزار تن محصولات زراعي و باغي و 153 هزار تن محصولات لبني و پروتئيني زمينه مناسبي براي ايجاد واحد‌هاي توليدي صنايع تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي و دامي را به‌وجود آورده است.
معاون سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي و مدير نيشابور تصريح كرد: 36 فقره واحد تبديلي و تكميلي در اين شهرستان با سرمايه‌گذاري 272 ميليارد ريال با ايجاد اشتغال مستقيم 750 نفر در حال بهره‌برداري است.
وي افزود: تاكنون اين مديريت 40 فقره مجوز تاسيس صنايع تبديلي و تكميلي در بخش‌هاي باغي، زراعي، دامي و لبني با سرمايه‌گذاري مورد نياز به‌مقدار 800 ميليارد ريال با ايجاد اشتغال مستقيم براي 600 نفر صادر كرده است.
نبوي بيان داشت: بر اساس آمارهاي ارائه شده، 30 تا 35 درصد از محصولات كشاورزي در مراحل مختلف كاشت، داشت، برداشت، انبار و نگهداري، حمل و نقل به بازار مصرف و همچنين به‌واسطه نبود فرآوري و بسته‌بندي مناسب در رده ضايعات قرار مي‌گيرد.
وي در ادامه گفت: با اصلاح روش‌هاي توليد، افزايش ضريب مكانيزاسيون كشاورزي، فرآوري و بسته‌بندي محصولات، واحد‌هاي صنايع تبديلي و تكميلي مي‌توان ضايعات مذكور را كاهش داد.
معاون سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي تصريح كرد: شركت كشت و صنعت پرنديس شرق با اعتبار 9 ميليارد ريال با اشتغالزايي مستقيم 30 نفر در شهرك صنعتي خيام نيشابور افتتاح شده است.
نبوي تاكيد كرد: اين شركت با يك هزار و 800 مترمربع زيربنا در زميني به مساحت 2 هزار و 820 مترمربع، قادر به توليد سالاانه 3 هزار و 100 تن انواع سالاد و بسته‌بندي ميوه، سبزيجات خشك و منجمد شده است.
انتهاي پيام/م30/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها