عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

توليد سالانه 665 هزار تن محصولات زراعي در نيشابور

توليد سالانه 665 هزار تن محصولات زراعي در نيشابور
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:17 ب.ظ

معاون جهاد كشاورزي خراسان رضوي خبر داد:
توليد سالانه 665 هزار تن محصولات زراعي در نيشابور

خبرگزاري فارس: معاون سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي گفت: نيشابور با داشتن شرايط اقليمي مناسب 665 هزار تن محصولات زراعي و باغي زمينه مناسبي براي ايجاد واحد‌هاي توليدي بخش كشاورزي را به‌وجود آورده است.

سيد‌غلام‌رضا نبوي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نيشابور اظهار داشت: نيشابور با داشتن شرايط اقليمي مناسب و توليد سالانه بيش از 665 هزار تن محصولات زراعي و باغي و 153 هزار تن محصولات لبني و پروتئيني زمينه مناسبي براي ايجاد واحد‌هاي توليدي صنايع تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي و دامي را به‌وجود آورده است.
معاون سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي و مدير نيشابور تصريح كرد: 36 فقره واحد تبديلي و تكميلي در اين شهرستان با سرمايه‌گذاري 272 ميليارد ريال با ايجاد اشتغال مستقيم 750 نفر در حال بهره‌برداري است.
وي افزود: تاكنون اين مديريت 40 فقره مجوز تاسيس صنايع تبديلي و تكميلي در بخش‌هاي باغي، زراعي، دامي و لبني با سرمايه‌گذاري مورد نياز به‌مقدار 800 ميليارد ريال با ايجاد اشتغال مستقيم براي 600 نفر صادر كرده است.
نبوي بيان داشت: بر اساس آمارهاي ارائه شده، 30 تا 35 درصد از محصولات كشاورزي در مراحل مختلف كاشت، داشت، برداشت، انبار و نگهداري، حمل و نقل به بازار مصرف و همچنين به‌واسطه نبود فرآوري و بسته‌بندي مناسب در رده ضايعات قرار مي‌گيرد.
وي در ادامه گفت: با اصلاح روش‌هاي توليد، افزايش ضريب مكانيزاسيون كشاورزي، فرآوري و بسته‌بندي محصولات، واحد‌هاي صنايع تبديلي و تكميلي مي‌توان ضايعات مذكور را كاهش داد.
معاون سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي تصريح كرد: شركت كشت و صنعت پرنديس شرق با اعتبار 9 ميليارد ريال با اشتغالزايي مستقيم 30 نفر در شهرك صنعتي خيام نيشابور افتتاح شده است.
نبوي تاكيد كرد: اين شركت با يك هزار و 800 مترمربع زيربنا در زميني به مساحت 2 هزار و 820 مترمربع، قادر به توليد سالاانه 3 هزار و 100 تن انواع سالاد و بسته‌بندي ميوه، سبزيجات خشك و منجمد شده است.
انتهاي پيام/م30/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها