عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مديرعامل خانه راديو: راديو براي جشنواره موسيقي فجر سنگ تمام گذاشت

مديرعامل خانه راديو: راديو براي جشنواره موسيقي فجر سنگ تمام گذاشت
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:18 ب.ظ

مديرعامل خانه راديو در ارزيابي خود از عملكرد راديو در بخش موسيقي گفت: سعي كرديم از ابتذال پرهيز كنيم.

رضا ملكوتي در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس راديو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين زمينه خاطرنشان كرد: در راديو فرهنگ سعي كرديم از طريق پخش موسيقي سنتي، با ابتذال مبارزه كنيم.

مشاور راديو فرهنگ و مدير دفتر موسيقي راديو فرهنگ ادامه داد: سعي كرديم از موسيقي به اصطلاح فاخر در راديو فرهنگ استفاده كنيم؛ كسي حد و مرز موسيقي فاخر را مشخص نكرده است، اما سعي كرديم همان‌طور كه معاون صدا هم عنوان كرده، از موسيقي با هويت استفاده كنيم تا ابتذال نداشته باشد.

رضا ملكوتي درباره‌ي برنامه‌هاي راديو فرهنگ به مناسبت جشنواره‌ي موسيقي فجر گفت: طي روزهاي گذشته در برنامه‌ي «شباهنگ» با حضور مهمانان، چهار ساعت درباره‌ي سالن‌ها و اجراها در جشنواره‌ي موسيقي صحبت شد.

وي افزود: «نيستان» نيز روزانه به مدت 30 دقيقه به جشنواره موسيقي فجر مي‌پردازد. اين برنامه در آيتمي تحت عنوان «گذري بر بيست‌وششمين جشنواره‌ي موسيقي فجر» هر روز از ساعت 15 تا 15 و 30 به انعكاس جشنواره مي‌پردازد.

مدير دفتر موسيقي راديو فرهنگ هم‌چنين اعلام كرد: يك روز قبل از اجراها در جشنواره، سي‌دي اجرا به دست ما مي‌رسد تا كارهاي اجرا‌شده در شب قبل و كارهايي را كه قرار است همان شب اجرا شوند، را به مخاطبان معرفي كنيم.

ملكوتي تاكيد كرد: علاوه بر راديو فرهنگ، راديو‌هاي ديگر مثل ايران صدا، راديو تهران و راديو ايران نيز به نوعي به جشنواره‌ي موسيقي مي‌پردازند. شبكه‌هاي راديويي در اين زمينه سنگ‌تمام گذاشتند.

وي در ادامه با بيان اين‌كه راديو امسال در زمان جشنواره‌ي موسيقي فجر پخش زنده نخواهد داشت، افزود: پخش زنده در جشنواره‌ به دليل زياد‌ بودن گروه‌ها و دشواري هماهنگي، كمي سخت است. اگر اجراها را از قبل ضبط و در فرمت مناسب پخش كنيم، راحت‌تر خواهد بود. به علاوه در جشنواره فاصله‌ي اجراها را به‌ طور دقيق نمي‌دانيم و ممكن است ناهماهنگي‌هايي ايجاد شود، اما در مورد اركستر ملي و اركسترسمفونيك هم‌چنان به روال گذشته پخش زنده خواهيم داشت.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها