عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

يک مدرس دانشگاه: ICT در حال تبديل شدن به جنبه‌ي مهم در بخش اشتغال است

يک مدرس دانشگاه: ICT در حال تبديل شدن به جنبه‌ي مهم در بخش اشتغال است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:19 ب.ظ

يک مدرس دانشگاه، گفت: فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات در حال تبديل شدن به جنبه‌اي مهم در بخش اشتغال است.

مهنوش خزايي - کارشناس ارشد علوم تربيتي گرايش تکنولوژي آموزشي - در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات، نقشي روزافزون در زندگي مردم ايفا كرده و در حال تبديل به جنبه مهم در بخش اشتغال است.

وي افزود: كودكان احتمالاً ترس كمتري از اينترنت داند تا بزرگسالان و بدين ترتيب مي‌توانند سريع‌تر با نحوه بهره‌برداري از فن‌آوري تطابق بيابند، بنابراين اگر اينترنت به خوبي مديريت شود، مي‌تواند ابزار مناسب و جذابي براي آموزش و يادگيري باشد.

او گفت: ICT نه تنها دائماً در درون خود در حال رشد و نوسازي است بلكه با نفوذ سريع و خزنده خود توانسته است در ميدان علم و عمل وارد شود و دگرگوني‌هاي وصف‌ناپذيري در زمينه‌هاي گوناگون پديد آورد.

خزايي تصريح کرد: ICT شايد بيش از همه، زمينه‌هاي فرهنگي، اجتماعي و آموزش و پرورش كشورها را تحت تاثير خود قرار داده است و ميزان اين تغييرات به قدري سريع و در خود توجه است كه حتي براي لحظه‌اي هم نمي توان از آن غافل شد.

وي خاطرنشان کرد: رايانه‌ها به مثابه مهمترين شاخصه ICT به لحاظ توانايي خارق‌العاده نرم‌افزارها، امكان ارائه آموزش‌ها به صورت تعاملي، آموزش انفرادي، مشابه‌سازي آزمايش‌هاي پرهزينه را فراهم كرده‌اند.

اين مدرس دانشگاه، گفت: با افزايش سرعت فراگيري، دانش‌آموزان در سيستم آموزشي نقش بسيار مهمي ايفا مي‌كنند، بنابراين امروزه رايانه به منزله معلم خصوصي و پر حوصله در عرصه آموزش و پرورش نقش ايفا مي‌کند.

خزايي اظهار كرد: ورود ICT به محيط‌هاي آموزشي سبب شده تا كلاس‌هاي درس از آموزش «يك سويه» معلم و روش « معلم محوري» به محيطي زنده و خلاق تبديل شود و امكان توسعه سبك‌هاي نوين آموزشي با استفاده ICT به راحتي امكان‌پذير شود.

اين کارشناس ارشد علوم تربيتي گرايش تکنولوژي آموزشي، يادآور شد: مهارت‌هاي فن‌آورانه مورد نياز جامعه در كلاس درس مورد نقد و بررسي قرار مي‌گيرند و رايانه به مثابه ابزار اصلي آموزشي به معلم امكان مي‌دهد تا نقش تسهيل كننده آموزش را ايفا كند و ضمن صرفه‌جويي در زمان و هزينه‌هاي آموزشي دانش‌آموزان را براي حل مساله و مشكل گشايي توانا كند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها