عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دستورالعمل نقل‌ و انتقال داوطلبان آزمون مدارس راهنمايي سمپاد تغيير كرد

دستورالعمل نقل‌ و انتقال داوطلبان آزمون مدارس راهنمايي سمپاد تغيير كرد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:20 ب.ظ

رييس سازمان ملي پرورش استعدادهاي درخشان از تغيير دستور العمل نقل و  انتقال داوطلبان ورود به مدارس راهنمايي استعدادهاي درخشان از سال تحصيلي آينده خبر داد.

دكتر محمد علي غفاري در گفت‌وگو با خبرنگار« آموزش و پرورش » خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، گفت: اين مصوبه دي ماه سال جاري به هيات امناي سمپاد در سراسر كشور اعلام شده و براين اساس داوطلبان ورود به مدارس راهنمايي استعدادهاي درخشان، در صورت تمايل نسبت به انتقال به شهر يا منطقه ديگر بايد شرايط لازم را دارا باشند.

وي با اشاره به جزييات نحوه نقل و انتقال دانش‌آموزان اين مراكز گفت: آن دست از داوطلباني كه هنگام ثبت‌نام درآزمون موفق به تعيين مدرسه مقصد خود نشد‌ه‌اند مي توانند در روز برگزاري مرحله نخست آزمون، فرم مخصوص درخواست انتقال درون استاني را از حوزه برگزاري آزمون دريافت كرده و پس از تكميل و امضا توسط والدين، همان روز به مسوولان حوزه آزمون تحويل دهند و رسيد آن را دريافت كنند.

غفاري با بيان اينكه آزمون در سراسر كشور هماهنگ برگزار مي شود افزود: داوطلبان متقاضي انتقال درون استاني مي توانند در حوزه‌هاي امتحاني آزمون در شهر - منطقه مبدا محل تحصيل فعلي خود شركت كنند.

وي تصريح كرد: داوطلبان متقاضي انتقال بيرون استاني نيز با توجه به اينكه سوالات آزمون در استان‌هاي مختلف با يكديگر متفاوت است، داوطلبان مي‌توانند در شهر محل تحصيل فعلي، ثبت‌نام كنند و در مرحله نخست آزمون نيز در شهر، منطقه مبدا شركت كنند و در صورت قبولي دراين مرحله فرايند انتقال را پيگيري كنند.

غفاري به ايسنا گفت: پذيرفته شدگان مرحله اول آزمون كه متقاضي انتقال برون استاني هستند، بايد فرم درخواست انتقال برون استاني را از نمايندگي استعدادهاي درخشان اداره كل آموزش و پرورش استان مبدا دريافت كرده و پس از تكميل و امضا توسط والدين داوطلب، حداقل 10 روز پيش از تاريخ برگزاري مرحله دوم آزمون به اداره كل آموزش و پرورش استان مبدا تحويل دهند.

به گفته غفاري، نتيجه قبولي يا عدم قبولي داوطلبان متقاضي انتقال، پس از مقايسه امتيازشان يا امتياز داوطلبان مدرسه شهر و منطقه مقصد مشخص و در صورت قبولي در فهرست پذيرفته شدگان مدرسه شهر و منطقه مقصد اعلام مي شود.

غفاري در پايان خاطرنشان كرد: پس از اعلام نتيجه نهايي آزمون و در صورت اعلام نتيجه قبولي يا عدم قبولي، به هيچ وجه امكان بررسي درخواست مرتبط با انتقال داوطلبان از جمله درخواست بررسي نتيجه آزمون در شهر، منطقه مبدا و يا انتقال به شهر منطقه اي ديگر وجود ندارد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها