عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

15 ميليون تومان اعتبار براي ترويج فرهنگ نماز هزينه شد

15 ميليون تومان اعتبار براي ترويج فرهنگ نماز هزينه شد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:20 ب.ظ

مدير اداره آموزش و پرورش درميان:
15 ميليون تومان اعتبار براي ترويج فرهنگ نماز هزينه شد

خبرگزاري فارس: مدير اداره آموزش و پرورش درميان گفت: در سال جاري مبلغ 15 ميليون تومان اعتبار براي ترويج فرهنگ نماز در بين دانش‌آموزان اين شهرستان هزينه شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از درميان، محمدحسين بهداني صبح امروز در نشست اعضاي ستاد اقامه نماز شهرستان درميان اظهار داشت: 183 آموزشگاه در سه مقطع تحصيلي فعاليت مي‌كنند كه 35 آموزشگاه داراي نمازخانه است.
وي با بيان اينكه 10 نمازخانه در مدارس نيازمند بهسازي و مرمت هستند، افزود: با توجه به اهتمام دولت عدالت‌محور به تقويت بنيه مذهبي و فرهنگي دانش‌آموزان تمامي مدارسي كه از سال 84 به بعد در درميان احداث شده داراي نمازخانه هستند.

* نماز يكي از اركان مهم خيمه اسلام و حركتي وحدت‌بخش است
مدير آموزش و پرورش درميان اقامه نماز را پرچم و نماد حكومت صالحان در زمين دانست و افزود: اقامه نماز يكي از اركان مهم خيمه اسلام و حركتي وحدت‌بخش است.
وي بر اقامه نماز در اول وقت تأكيد كرد و ادامه داد: تقويت نكات مشترك در بين مسلمانان مانع از تحقق توطئه‌هاي فرهنگي دشمن مي‌شود.
بهداني با بيان اينكه 160 امام جماعت روحاني و فرهنگي وظيفه اقامه نماز در مدارس شهرستان را برعهده دارند، تصريح كرد: در پنج ماه دوم سال‌جاري بيش از 32 نشست ديني و مذهبي با محوريت نماز در مدارس شهرستان برگزار شده است.
وي از عضويت 850 دانش‌آموز در 12 آموزشگاه قرآني شهرستان خبر داد و گفت: مهم‌ترين رسالت ستاد اقامه نماز ترويج فرهنگ نماز در مدارس با مشاركت دانش‌آموزان است.

* افزايش فعاليت‌هاي ستاد اقامه نماز در مهرماه
مدير آموزش و پرورش درميان فلسفه تأسيس اين ستاد را پاسداشت فرهنگ اقامه نماز در مجامع عمومي برشمرد و اظهار داشت: ‌با توجه به اهميت گسترش و ترويج معارف والاي اسلامي و گسترش فرهنگ نماز در بين دانش‌آموزان مرزنشين ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش و ستادهاي اقامه نماز مدارس همزمان با بازگشايي مدارس در ابتداي مهر فعاليت خود را در اين زمينه افزايش مي‌دهند.
بهداني افزود: در حقيقت اقامه نماز بر همه افراد جامعه يك واجب عيني است و بايد همگان در راستاي زيرساخت‌هاي اقامه نماز همت و تلاشي مضاعف بكنند.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها