عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

در نوروز 90 ستاد تسهيلات سفر بازارچه‌ها را براي فروش صنايع دستي كنترل مي‌كند

در نوروز 90 ستاد تسهيلات سفر بازارچه‌ها را براي فروش صنايع دستي كنترل مي‌كند
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:20 ب.ظ

مديرکل امور بازرگاني معاونت هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري گفت: كميته‌ي نظارت ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي، بازارچه‌ها و نمايشگاه‌هاي فروش صنايع دستي را در تعطيلات نوروزي براي جلوگيري از فروش صنايع دستي خارجي كنترل مي‌كند.

 

احمد بالان در گفت‌وگو با خبرنگار بخش صنايع دستي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به برپايي يك‌هزار بازارچه و نمايشگاه صنايع دستي در تعطيلات نوروزي سال 90، اظهار كرد: اين بازارچه‌ها در بيشتر شهرستان‌ها، مراكز باستاني، فرهنگي و گردشگري و مبادي ورودي شهرها با حضور هنرمندان و به‌منظور حمايت، توسعه و ترويج صنايع دستي ايراني برپا مي‌شود.

 

او ادامه داد: امسال مانند سال‌هاي پيش، اولويت برپايي نمايشگاه و بازارچه‌هاي صنايع دستي با مراكز تاريخي و باستاني است، چون اين مراكز در نوروز بازديدكنندگان بيشتري دارند، بنابراين ظرفيت براي فروش صنايع دستي در اين نقاط بيش‌تر است.

 

وي درباره‌ي كنترل فروش صنايع دستي خارجي در مراكز تاريخي طبق مصوبه‌ي هيأت دولت، بيان كرد: ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي گروه نظارتي را تعيين كرده است تا بر نمايشگاه‌ها و بازارچه‌ها نظارت داشته باشد و از فروش آثار خارجي جلوگيري كند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها