عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

90 درصد شهرهاي آذربايجان غربي از برق برخوردار هستند

90 درصد شهرهاي آذربايجان غربي از برق برخوردار هستند
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:20 ب.ظ

معاون استاندار آذربايجان غربي:
90 درصد شهرهاي آذربايجان غربي از برق برخوردار هستند

خبرگزاري فارس: معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي گفت: بيش از 90 درصد شهرهاي اين استان از نعمت برق برخوردار هستند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه، سيدجواد محمودي صبح امروز در جلسه بررسي وضع عمراني آذربايجان غربي كه در سالن جلسات معاونت امور عمراني استانداري تشكيل شد، اظهار داشت: در عصر جاري برق و ساير مشتقات آن يك نياز اساسي در فعاليت تجاري و زندگي روزمره مردم محسوب مي‌شود، از اين رو با مشاركت مسئولان دستگاه‌هاي مختلف و با استقبال مردم وضعيت استان در تحقق شاخص برق‌رساني به مناطق شهري رضايت‌بخش است.
وي تصريح كرد: برق‌رساني به مناطق روستايي پرجمعيت نيز با همت متوليان امور و با ياري مردم به نحو شايسته انجام شده به طوري كه زيرساخت‌هاي لازم براي برق‌رساني به روستاهاي كمتر از 10 خانوار نيز در حال فراهم شدن است.
اين مسئول خاطرنشان كرد: براي توسعه سيستم برق‌رساني در آذربايجان غربي همچنين تأمين برق مطمئن و پايدار پروژه‌هاي مهمي اجرا شده به طوري كه از برخي نيز بهره‌برداري شده بر اين ‌اساس پروژه 230 كيلوولتي كمربندي اروميه، خط 300 كيلوولتي دور درياچه اروميه براي اتصال به نيروگاه‌هاي شمال غرب كشور و خط 132 كيلوولتي جنوب استان براي ايجاد رينگ دوم شبكه برق از جمله مهم‌ترين طرح‌ها محسوب مي‌شود.
محمودي در بخش ديگري از سخنان خود گاز‌رساني به مناطق شهري را نيز مطلوب ارزيابي كرد و گفت: همه شهرهاي استان به جز چهار شهر تازه تأسيس از شبكه گاز شهري بهره‌مند هستند، لذا اقدامات گاز‌رساني به مناطق باقي‌مانده همچنان به طور جدي ادامه دارد.
معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي بيان داشت: 30 درصد مناطق روستايي آذربايجان غربي نيز از گاز بهره‌مند هستند، ولي با اين وجود استان در گاز‌رساني به مناطق روستايي از ميانگين كشوري عقب مانده است كه با برنامه‌ريزي و حل مشكلات موجود اين عقب‌ماندگي به زودي از بين‌ مي‌رود.
انتهاي پيام/ن20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها