عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: صله رحم و نیکى، حساب (قیامت) را آسان و از گناهان جلوگیرى مى‌کند. کافى، ج2، ص157

آيت اللهي: "خدابخش" خرابه‌اي بر جاي گذاشت و رفت

آيت اللهي: "خدابخش" خرابه‌اي بر جاي گذاشت و رفت
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:21 ب.ظ

رييس هيئت فوتبال فارس در يادداشتي از خدابخش مديرکل اسبق تربيت بدني اين استان به عنوان ريشه مشکلات ورزش فارس ياد کرد. خدابخش مدتي را به عنوان مدير کل تربيت بدني فارس فعاليت کرد و اکنون همين سمت را دراصفهان دارد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه فارس، در اين يادداشت که روي وبلاگ آيت اللهي منتشر شده آمده است: بعد از مدت ها سري زدم به تربيت بدني براي اينکه تورج مويد را ببينم، چون مسئوليت تربيت بدني استان را به او محول کرده اند. ادب حکم مي کرد حضورا اين مسئوليت خطير را به او تبريک بگويم و برايش آرزوي توفيق نمايم. در همان لحظه ورود به اتاقش متوجه شدم سرش خيلي شلوغ است پاسخگويي به تلفنهاي مکرر و ارباب رجوع ازيک طرف و مراجعات اداري ازطرفي ديگر فرصت احوالپرسي را هم از او گرفته بود. دلم برايش سوخت وچاره اي نبود تا ساعتي در کنارش بمانم تا مراجعات کمتر شود. يادم افتاد به دو سال پيش درهمين اتاق که جلسه شوراي معاونين تربيت بدني بود و خدابخش مديرکل وقت اعلام نمود در فارس کاري کرده ام که بعد ازخودم هرمديري بيايد با مشکل روبرو باشد.

او ادامه مي دهد: قدري تامل وتفکر کردم ديدم بيراه نگفته است چون در همين يکي دو ساعتي که در تربيت بدني بودم بيشتر مشکلات ارائه شده از زمان همان مديريت خدابخش بوده که ادامه داشته و در طول دوران کوتاه مديريت گرامي نيز بدليل نداشتن تجربه وجواني اين مشکلات حل نشده بلکه بيشتر هم شده و ناچارا کوهي از مشکلات بردوش تورج مويد افتاده که حالا بايد مديريت نمايد و آنرا حل کند. وقتي پاي دردل و صحبت باز شد ديدم فقط از رشته فوتبال تيم هاي مقاومت شهيد سپاسي، برق ، پيام مخابرات ، اوج نصر ، پرسپوليس و اسپاد در يک روز مراجعه و مشکلات مالي و تعهداتي که اکثر آنها مربوط به گذشته است را مطالبه مي نمايند و تا آنجا که مشاهده نمودم هندبال ، کبدي ، بيماريهاي خاص ، دوچرخه سواري و واليبال هم همين مشکلات را داشتند. ضمن اينکه مطالبات ديگر و کلي اسناد که بدون داشتن اعتبار هزينه گرديده و حالا روي دست تربيت بدني مانده است خود دلائلي بود که بيشتر به فکر صحبتهاي خدابخش باشم که چگونه با فرار از مسئوليتهاي مديريتي و نداشتن تعهد کاري نسبت به وظايف محوله از فرصت بدست آمده استفاده نمود و خرابه اي در ورزش برجاي گذاشت و رفت با کوهي از مشکلات که حالا حالاها هر مديري نيز بيايد بايد تمام فکر و ذکرش را بگذارد تا چالش هاي بوجود آمده را پر کند.

آيت اللهي مي نويسد: از طرفي چنان با شعار و تبليغات کاذب و بزرگنمائي در مورد المپياد ايرانيان همه را خام کرد که هر که او را نمي شناخت خيال ميکرد فرشته نجات ورزش فارس خدابخش است. آنهائي که دستي بر آتش داشتند و در بازي او سهمي نداشتند چون اين روزهاي ورزش را مي ديدند از گردونه کار خارج شدند و حال که رفته است مشخص مي شود دربخش عمراني و ورزشي چه بلائي بر سر ورزش استان آورده است و حال که تورج مويد بر مسند کار نشسته است بايد به او کمک کرد. پيشکسوتان ، هيئتهاي ورزشي ، جامعه ورزش کمر همت را بايد ببندند و در اين راه خطير او را ياري کنند. به او بايد فرصت داد. در اين شرايط او بايد هم مديريت بحران کند و مسائل و مشکلات عديده ورزش را به حالت عادي برگرداند و هم مديريت هزينه و در اين مسير سخت انتظار مساعدت و کمک همه دلسوختگان ورزش را دارد.

او درپايان نوشته: ورزش فارس اين قابليت را دارد که در زماني کوتاه به جايگاه واقعي خود برگردد و در اين امر شرط مهم اعتماد داشتن است و اعتقاد. اين که ما مي توانيم و بر اين باوريم که آينده اي روشن در انتظار ورزش فارس خواهد بود.حال ديگر بايد کمر همت بست و يا علي گفت.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها