عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

همايش آسيب‌شناسي برنامه‌هاي فرهنگي و هنري برگزار مي‌شود

همايش آسيب‌شناسي برنامه‌هاي فرهنگي و هنري برگزار مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:21 ب.ظ

16 اسفند ماه جاري در كردستان؛
همايش آسيب‌شناسي برنامه‌هاي فرهنگي و هنري برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي كردستان از برگزاري نخستين همايش آسيب‌شناسي برنامه‌هاي فرهنگي و هنري در 16 اسفند ماه سال‌جاري خبرداد.

قباد ميمنت‌آبادي امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج با بيان اينكه اين همايش در قالب هشت پانل تخصصي برگزار مي‌شود، اظهار داشت: تئاتر، سينما، شعر، هنرهاي تجسمي، موسيقي، كتاب، مطبوعات و داستان از پانل‌هاي تخصصي اين همايش است.
وي از حضور 35 نفر از هنرمندان، نويسندگان و روزنامه‌نگاران شاخص استان در هر كدام از پانل‌هاي اين همايش خبر داد و گفت: يكي از مسئولان ارشاد در شهرستان‌هاي تابعه استان به عنوان ناظر، دبيرخانه‌هاي تخصصي هيئت نظارت بر برنامه‌هاي فرهنگي استان به عنوان مسئول و مسئولان انجمن‌هاي تخصصي هنري و فرهنگي استان نيز به عنوان دبير پانل در اين همايش حضور دارند.
به گفته مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي كردستان، اعضاي هر پانل به مدت 150 دقيقه به برنامه‌هاي اجرا شده حوزه تخصصي خود پرداخته و با ارائه نقاط ضعف و قوت آنها نسبت به ارتقاي كيفي و كمي آن در سال آينده راهكار‌هاي مناسب ارائه مي‌دهند.
ميمنت‌آبادي اضافه كرد: اين همايش در راستاي اجراي تمهيدات جديد مديريتي فرهنگ و ارشاد استان كردستان به جامعه فرهنگ و هنر استان مبني بر توجه بيشتر به بازخورد برنامه‌هاي اجرايي در سال آينده است.
وي ايجاد زمينه براي تقويت روحيه نقد منصفانه در حوزه‌هاي اجرايي كردستان با توجه به تاكيدات استاندار را از ديگر اهداف برگزاري اين همايش عنوان كرد.

*نخستين جشن صنعت چاپ در كردستان برگزار مي‌شود
وي همچنين از برگزاري نخستين جشن صنعت چاپ و تبليغات در كردستان با حضور تمام واحدها و كانون‌هاي آگاهي و تبليغات سطح استان خبرداد و گفت: اين جشن با حضور فعالان عرصه چاپ و تبليغات استان در نهم اسفند ماه ‌جاري در مجتمع فجر سنندج برگزار مي‌شود.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي كردستان هدف از برگزاري اين همايش را تجليل از فعالان و نام‌آوران اين عرصه در استان عنوان كرد و ادامه داد: ارج نهادن به فعالان اين عرصه و آشنا كردن مسئولان ذي‌ربط به منظور اعطاي تسهيلات دولتي به منظور سرمايه‌گذاري در اين عرصه و همچنين گردهمايي سالانه به منظور ايجاد حس رقابت به منظور ارتقاي هرچه بيشتر عرصه چاپ و تبليغات در استان را از اهداف اصلي برگزاري اين جشن عنوان كرد.
به گفته ميمنت‌آبادي، از 18 نفر از فعالان برتر اين حوزه نيز در اين روز با تقديم لوح و هدايايي تجليل مي‌شود.

*افتتاح انجمن اثار مفاخر فرهنگي در استان كردستان
وي همچنين از افتتاح انجمن آثار مفاخر فرهنگي در استان كردستان خبرداد و افزود: اين انجمن با هدف حمايت از آثار مفاخر، برگزاري مراسمات نكوداشت مفاخر استان و پاسداشت ياد و خاطره اين سرمايه‌هاي فرهنگي به زودي در كردستان افتتاح مي‌شود.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي كردستان از ساخت تنديسي از چهره‌هاي 20 نفر از مفاخر كردستان و نصب آن در مجتمع فرهنگي هنري فجر سنندج خبر داد و افزود: مقدمات اجراي اين طرح برنامه‌ريزي و اعتبار آن نيز از محل اعتبارات فرهنگي استان توسط استانداري كردستان تامين و به زودي عمليات اجراي آن آغاز مي‌شود.
انتهاي پيام/م10/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها