عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بنياد ايران‌شناسي در كهگيلويه و بويراحمد مظلوم و مهجور است

بنياد ايران‌شناسي در كهگيلويه و بويراحمد مظلوم و مهجور است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:21 ب.ظ

رئيس بنياد ايران‌شناسي كهگيلويه و بويراحمد:
بنياد ايران‌شناسي در كهگيلويه و بويراحمد مظلوم و مهجور است

خبرگزاري فارس: رئيس بنياد ايران‌شناسي كهگيلويه و بويراحمد گفت: هم‌اكنون در اين استان از سوي مسئولان توجه چنداني به اين بنياد و كاركرد ‌آن نمي‌شود و بايد گفت، بنياد ايران‌شناسي مظلوم و مهجور است.

سيداسحاق صدري ‌امروز در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس در ياسوج اظهار داشت: بنياد ايران‌شناسي يك موسسه فرهنگي بوده كه از سال 76 در سطح كشور آغاز به كار كرده و در اين استان نيز به طور رسمي از سال 78، واحد بنياد ايران‌شناسي افتتاح شد.
وي افزود: اين بنياد به طور مستقيم زير‌نظر نهاد رياست جمهوري قرار داشته و زير نظر هيئت امناي ايران‌شناسي كه از سوي رئيس ‌جمهور تعيين مي‌شوند، فعاليت مي‌كند.
رئيس بنياد ايران‌شناسي كهگيلويه و بويراحمد با اشاره به اين‌كه چارت استاني اين نهاد همانند چارت كشوري و به صورت هيئت امنايي است، بيان داشت: رياست هيئت امناي بنياد ايران‌شناسي‌ در هر استان بر عهده استاندار‌ بوده و بودجه آن به صورت ملي از سوي نهاد رياست جمهوري تأمين مي‌شود.
صدري با اشاره به اين‌كه رؤساي دستگاه‌هاي فرهنگي همچون آموزش‌ و پرورش، صدا و سيما، ارشاد اسلامي، شهرداري مركز استان و ميراث فرهنگي جزو هيئت امناي اين بنياد هستند، خاطرنشان كرد: با وجود اين كه تعدادي از رؤساي دستگاه‌هاي فرهنگي عضو هيئت امناي بنياد هستند، ولي تاكنون هيچ‌ كمكي به اين بنياد در زمينه‌هاي مختلف از جمله بحث‌ پژوهش و تأمين اعتبار استاني نكرده‌اند.
وي با بيان مشكلات فراروي اين بنياد‌ ابراز داشت: ساختمان بنياد ايران‌شناسي كهگيلويه و بويراحمد محقر و نامناسب بوده كه لازم است هيئت امنا فكري به حال اين موضوع كنند.
رئيس بنياد ايران‌شناسي كهگيلويه و بويراحمد با اشاره به مظلوم واقع شدن اين نهاد فرهنگي‌ تصريح كرد: بسياري از اعضاي هيئت امنا با وجود دعوت رسمي از آن‌ها، در جلسات شركت‌ نمي‌كنند و به صورت جدي اين بنياد و كاركرد آن را باور نكرده‌اند.
صدري با بيان اين‌كه در استان‌هاي ديگر به اين بنياد در زمينه پژوهش اهميت زيادي داده مي‌شود، خاطرنشان كرد: اين نهاد مي‌تواند در زمينه‌هاي علمي، فرهنگي و پژوهش و تحقيقات در تاريخ و آداب و رسوم مردم و جوامع، گام‌هاي مؤثري براي شناسايي اين استان بردارد كه ‌تاكنون اين مهم به دليل دست‌كم گرفتن و فراموشي بنياد از سوي مسئولان محقق نشده است.
انتهاي پيام/ج20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها