عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رشته هيماليانوردي در آذربايجان غربي پيشرفت كرده است

رشته هيماليانوردي در آذربايجان غربي پيشرفت كرده است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:22 ب.ظ

رئيس هيئت كوهنوردي آذربايجان غربي:
رشته هيماليانوردي در آذربايجان غربي پيشرفت كرده است

خبرگزاري فارس: رئيس هيئت كوهنوردي آذربايجان غربي گفت: در اين استان رشته هيماليانوردي پيشرفت كرده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه، مرتضي آزادي امروز در نشست بررسي مشكلات حوزه ورزش آذربايجان غربي، اظهار داشت: براي توسعه رشته هيماليانوردي و تجهيز مراكز اين رشته ورزشي تاكنون اقدامات خوبي صورت گرفته به طوري كه علاقمندان به اين رشته با كمترين تنش و مشكل به فعاليت‌هاي خود ادامه مي‌دهند.
وي تصريح كرد: هم ‌اكنون در آذربايجان غربي مدرسه هيماليانوردي ويژه بانوان و مردان به طور جداگانه فعال هستند، ولي با توجه به اينكه مدرسه هيماليانوردي بانوان با مشاركت علاقمندان به تازگي آغاز به كار كرده، براي تكميل تجهيزات اين مدرسه و جذب بانوان علاقمند بايد مسئولان اقدامات حمايتي خود را بيشتر كنند.
اين مسئول خاطرنشان كرد: بانوان فعال در رشته هيماليانوردي تاكنون دو دوره آموزشي را سپري كردند كه در صورت افزايش حمايت‌هاي مسئولان ساير دوره‌هاي آموزشي نيز با به ‌كارگيري مربيان مجرب براي شركت كردن بانوان به زودي برگزار مي‌شود.
آزادي در ادامه سخنان خود به صعود موفق هيماليانوردان استان در تركيه اشاره كرد و ابراز داشت: براي افزايش توان جسمي و ارتقاي مهارت‌هاي ورزشكاران به طور مرتب ورزشكاران به مناطق كوهستاني اعزام شوند، از اين رو امسال كوهنوردان بعد از 10 روز اردو زدن در تركيه، موفق به فتح قله‌هاي مرتفع اين كشور شدند.
وي با بيان اينكه دو دور مسابقه استاني تا پايان سال جاري برگزار مي‌شود، گفت: تا پايان سال جاري اجراي برنامه‌هاي آموزشي و برپايي مسابقات مختلف براي حفظ توان جسمي ورزشكاران ادامه دارد به طوري كه در روزهاي پاياني سال در دو بخش بانوان و مردان مسابقه برپا مي‌شود همچنين ورزشكاران به همايشي در خوزستان براي تمرين و فعاليت جسماني اعزام مي‌شوند.
انتهاي پيام/ن30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها