عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

كمك 20 ميليون دلاري دولت آمريكا براي مطالعات گندم

كمك 20 ميليون دلاري دولت آمريكا براي مطالعات گندم
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:22 ب.ظ

دولت فدرال 20 ميليون دلار به دانشگاههاي واشنگتن، اورگون و آيداهو براي مطالعه در مورد گندم زمستاني كمك هزينه مي دهد.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به نقل از بلومبرگ، اين كمك هزينه پنج ساله از سوي وزارت كشاورزي آمريكا به بررسي رابطه ميان تغييرات جوي و محصولات غله بويژه گندم خواهد پرداخت. گندم صادرات شماره يك از طريق بندر پورتلند است كه بزرگ ترين بندر صادرات گندم در آمريكا است.

 

اين بررسي در شمال شرقي اورگون، جنوب شرقي واشنگتن و منطقه آيداهو تمركز خواهد يافت. اين منطقه بخشي از بزرگ ترين محصول گندم زمستاني آمريكا را توليد مي كند كه بيش از يك ميليارد دلار در سال ارزش دارد و قسمت عمده آن صادر مي شود.

 

محققان از مدلهاي رايانه اي استفاده خواهند كرد تا به بررسي تاثير تكنيك هاي مختلف زراعت بر روي بازده، استفاده از آب، سطح مواد مغذي، انتشار گازهاي گلخانه اي و حذف دي اكسيد كربن از هوا بپردازند.

 

منطقه مورد بررسي آب و هواهاي متفاوتي دارد اما در كل زمستانهاي سرد و مرطوب و تابستانهاي گرم تا داغ و خشكي دارد. دانشمندان پيش بيني مي كنند تابستان در برخي از نقاط اين منطقه خشك تر و طولاني تر شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها