عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

قاچاق آرد در گچساران متوقف شده است

قاچاق آرد در گچساران متوقف شده است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:23 ب.ظ

فرماندار گچساران:
قاچاق آرد در گچساران متوقف شده است

خبرگزاري فارس: فرماندار گچساران گفت: اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها موجب قطع كامل قاچاق آرد شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از گچساران، سيداكبر عليزاده صبح امروز در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز گچساران اظهار داشت: قاچاق، هزينه‌هاي انساني و اقتصادي سنگيني براي كشور به دنبال داشته و به نظام اقتصادي كشور لطمه‌هاي جبران ناپذيري وارد مي‌كند.
وي افزود: مبارزه منطقي و معقول با اين پديده زيان‌بار، اجتناب ناپذير است و بايد در اين زمينه برنامه‌ريزي بهتر و مؤثرتري انجام شود.
عليزاده تأكيد كرد: ايجاد عزم ملي در برخورد با پديده قاچاق كالا در كشور به عنوان يك معضل اقتصادي، بسيار مهم است.
وي به ايجاد و اجراي قوانين بازدارنده از قاچاق كالا اشاره كرد و افزود: وضع قوانين بازدارنده و نيز تعين جرايم سنگين براي كساني كه مبادرت به قاچاق كالا مي‌كنند، تا حدود زيادي در برطرف كردن پديده قاچاق كالا و ارز مؤثر است.
عليزاده ابراز داشت: برخي افراد سودجو در ميادين شهري اقدام به فروش و توزيع خارج از شبكه بنزين مي‌كنند.
وي تأكيد كرد: ضروري است تعزيرات حكومتي و نيروي انتظامي بر توزيع مواد سوختي نظارت بيشتري داشته و با متخلفان برخورد قانوني شود.
عليزاده به اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها اشاره كرد و گفت: با اجراي اين قانون، مردم به حق و حقوق واقعي خود دست پيدا كرده و قاچاق بسياري از كالاها مانند آرد و فرآورده‌هاي نفتي قطع و به حداقل مقدار ممكن رسيده ‌است.
فرماندار گچساران عنوان داشت: از نيمه دوم اسفندماه سال جاري، مسافران و گردشگران نوروزي وارد مناطق مختلف گچساران شده و محورهاي مواصلاتي گچساران از پرترددترين محورهاي كشور به‌شمار مي‌روند.
عليزاده ابراز داشت: مأمورين نظامي و انتظامي بايد ضمن نظارت دقيق و جلوگيري از فعاليت و سو استفاده احتمالي برخي افراد سودجو و متخلف، زمينه لازم براي امنيت و آرامش مسافران، گردشگران و ديگر شهروندان را فراهم كنند.
وي بيان داشت: با توجه به اينكه محور گچساران راه مواصلاتي به بنادر ديلم و گناوه و جنوب كشور است، افراد زيادي براي خريد از اين بنادر از گچساران گذر مي‌كنند.
عليزاده خاطر نشان كرد: مسافران مي‌توانند كالاهايي در حد متعارف و تا ارزش ريالي20 ميليون ريال جابه‌جا كنند و با متخلفان و افرادي كه قصد سو ‌استفاده در اين زمينه را داشته باشند، برخورد قانوني مي‌شود.
وي عنوان داشت: آخرين مهلت براي ثبت نام دريافت سوخت مورد نياز كشاورزان 15 اسفندماه جاري بوده كه اداره‌هاي مرتبط با موضوع بايد در اين زمينه اطلاع‌رساني لازم را انجام داده تا همه كشاورزان از سهميه خود بهره‌مند شوند.
فرمانده نيروي انتظامي گچساران نيز در اين جلسه بيان داشت: نيروي انتظامي گچساران با افزايش 23 درصدي كشفيات توانسته تا حدود زيادي از قاچاق كالا در اين شهرستان جلوگيري به‌عمل آورد.
قدرت‌الله بيعت‌اصل عنوان داشت: از ابتداي سال جاري تاكنون بيش از 8 ميليارد و 500 ميليون ريال كالاي قاچاق كشف و تحويل مراجع قانوني شده است.
وي خاطرنشان كرد: برخي كارگاه‌ها و شركت‌هاي تابعه گچساران در خارج از محدوده شهر قرار دارند كه در صورت داشتن مجوز حمل، براي جابه‌جايي سوخت مورد نياز خود تا حداكثر 2 هزار ليتر منع قانوني ندارند.
بيعت‌اصل ابراز داشت: در ايام نوروز مأموران نيروي انتظامي نظارت شبانه‌روزي و مضاعفي بر نقاط مختلف شهري، روستايي و جاده‌ها دارند و با برهم زنندگان نظم عمومي به‌خصوص در اين ايام، برخورد جدي مي‌شود.
وي از همه مردم خواست تا نيروي انتظامي را در برقراي نظم و امنيت عمومي ياري داده و موارد مشكوك را براي بررسي و پيگيري مأموران نيروي انتظامي به شماره تلفن 110 گزارش دهند.
انتهاي پيام/غ20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها