عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

انتظار عشاير اصفهان به پايان مي‌رسد

انتظار عشاير اصفهان به پايان مي‌رسد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:23 ب.ظ

با راه‌اندازي دفتر آموزش و پرورش؛
انتظار عشاير اصفهان به پايان مي‌رسد

خبرگزاري فارس: با رايزني‌هايي كه براي راه‌اندازي دفتر آموزش و پرورش عشاير در استان اصفهان انجام شده است، به زودي انتظار عشاير اصفهاني براي راه‌اندازي اين دفتر به پايان مي‌رسد.

اصغر مرادي، مديركل امور عشاير استان اصفهان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان، با بيان اينكه در حال حاضر 38 درصد از جمعيت عشاير استان اصفهان بي‌سواد هستند، اظهار داشت: جمعيت بي‌سواد عشاير استان را هم افراد لازم التحصيل زير 10 سال و هم قشر بين 10 تا 49 سال عشاير تشكيل مي‌دهند.
وي ادامه داد: سازمان نهضت سوادآموزي وظيفه آموزش به افراد بي‌سواد بين 10 تا 49 سال را بر عهده داشته است كه در سال جاري اين سازمان توانست يك‌‌هزار و 300 نفر از عشاير استان اصفهان را تحت آموزش‌هاي خود درآورد.
مديركل اداره امور عشاير استان اصفهان با اشاره به اينكه نهضت سواد آموزي در آموزش افراد زير پوشش خود سهميه امسال خود را كاملا اجرايي كرده است، تصريح كرد: براي آموزش عشاير زير 10 سال نيز، هماهنگي‌هايي با اداره آموزش و پرورش استان اصفهان صورت گرفته است و بر اساس جلساتي كه در روزهاي آتي در اين مورد خواهيم داشت نتايج خوبي حاصل مي‌شود.
وي افزود: روز يكشنبه به همراه جمعي از مسئولان آموزش و پرورش استان اصفهان و اداره امور عشاير استان به خوزستان سفر كرديم كه طي اين سفر با مشكلات دانش‌آموزان عشاير و وضعيت تحصيل در اين قشر بيشتر آشنا شديم.
مرادي ادامه داد: هدف از انجام اين سفر رسيدن به جمع‌بندي نهايي به منظور راه‌اندازي دفتر سيار آموزش و پرورش عشاير استان اصفهان در آينده خواهد بود.
وي با بيان اينكه امروز نيز جلسه‌اي با مديركل امور اجتماعي استانداري اصفهان و مسئولان اداره امور عشاير استان برگزار خواهد شد، گفت: انتظار داريم با رايزني‌هايي كه در اين مورد در روزهاي اخير شده است نمايندگي آموزش و پرورش استان اصفهان در عشاير راه‌اندازي شود.
مديركل امور عشاير استان اصفهان ادامه داد: به احتمال زياد با جلساتي كه به منظور راه‌اندازي دفتر آموزش و پرورش در عشاير برگزار شده است، به يك رأي و نظر در مورد راه‌اندازي دفتر دست پيدا مي‌كنيم.
وي اظهار داشت: تاكنون تلاش‌هاي فراواني براي راه‌اندازي دفتر آموزش و پرورش عشاير استان اصفهان شده است به گونه‌اي كه در روزهاي گذشته رايزني‌هايي با مديركل آموزش و پرورش عشاير ايران داشتيم و در اين گفت‌وگو نيز به توافقات مطلوبي براي راه‌اندازي دفتر آموزش و پرورش در عشاير دست پيدا كرديم.
مرادي ادامه داد: مديركل آموزش و پرورش عشاير ايران در هفته آينده سفري به استان اصفهان خواهند داشت و پيگيري‌هاي نهايي براي راه‌اندازي نمايندگي آموزش و پرورش در عشاير استان اصفهان انجام خواهد شد.
انتهاي پيام/صا20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها