عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

برگزاري مراسم عمامه‌گذاري طلاب در قم

برگزاري مراسم عمامه‌گذاري طلاب در قم
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:24 ب.ظ

با حضور آيت‌الله جوادي آملي صورت گرفت؛
برگزاري مراسم عمامه‌گذاري طلاب در قم

خبرگزاري فارس: با حضور آيت‌الله جوادي آملي مراسم عمامه‌گذاري تعدادي از طلاب علوم ديني در بنياد بين‌المللي علوم وحياني اسراء برگزار شد و در آن تعدادي از طلاب علوم ديني مفتخر به پوشيدن لباس روحانيت شدند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم به نقل از روابط عمومي بنياد بين‌المللي علوم وحياني اسراء، همزمان با ميلاد خجسته پيامبر عظيم‌الشأن اسلام (ص) و امام صادق (ع)، مراسم عمامه‌گذاري تعدادي از طلاب علوم ديني در محل بنياد بين‌المللي علوم وحياني اسراء برگزار شد و طي آن تعدادي از طلاب علوم ديني مفتخر به پوشيدن لباس روحانيت شدند.
در اين مراسم كه با حضور خانواده‌هاي طلاب برگزار شد، آيت‌الله عبدالله جوادي آملي با قرائت آياتي از كلام‌الله مجيد، عمامه طلاب جوان را بر سر آنها نهاد.
آيت‌الله جوادي آملي در اين مراسم با اشاره به ميلاد پربركت رسول گرامي اسلام (ص) و امام صادق (ع) اظهار داشت: همانطور كه قرآن نازل مي‌شود، شب نزول قرآن بهتر از يك‌هزار ماه است، شبي كه وجود مبارك پيامبر (ص) و امام معصوم (ع) به دنيا مي‌آيند با بركت‌هاي الهي همراه است چون اينها همتاي قرآن هستند.
اين مرجع تقليد تاكيد كرد: بهترين فرصت آن است كه ما از ذات اقدس الهي چيزي بخواهيم كه بماند و با او ارتباط تنگاتنگ داشته باشيم، تا چون او مي‌ماند ما هم در سايه اين ارتباط بمانيم.
اين مفسر قرآن كريم با بيان اينكه حيف است انسان تلف شود و از اين دنيا برود، تصريح كرد: انسان در مصاف با مرگ، مرگ را مي‌ميراند، نه اينكه مرگ، انسان را بميراند.
آيت‌الله جوادي آملي ضمن ارج نهادن تلاش عالمان دين و فقيهان گذشته تاكيد كرد: زندگي در اين دنيا دو‌گونه است، در يك حالت افراد در مسير دين تلاش‌هاي وافري انجام مي‌دهند و كتاب‌هاي علمي مي‌نويسند و ماندگار مي‌شوند اما در حالت ديگر، زندگي بعضي‌ها هيچ اثري ندارد و بعد از مرگشان فراموش مي‌شوند.
استاد برجسته حوزه علميه در ادامه خاطرنشان كرد‌: وجود مبارك امام زمان (عج) بقية‌الله هستند و شاگردان حضرت وليعصر (عج) همچون اولوالالباب و اولوالابصار هستند، اولوالبقيه هم مي‌توانند باشند، از اين رو حيف است كه انسان اين مرتبه را درك نكند و به زباله‌دان تاريخ برود.
وي با اشاره به جايگاه والاي روحانيت تصريح كردند: لباس شريف روحانيت را در‌بر كردن يعني روحاني در كنار سفره حضرت وليعصر (عج) آمده و مي‌خواهد بقيةالله شود.
مفسر بزرگ قرآن كريم با بيان اينكه خداي سبحان روزي‌رسان شاگردان امام زمان (عج) است، اظهار داشتند: ذات اقدس الهي اين وعده را به ما داد كه اگر درس بخوانيم و خودمان عمل كنيم و ديگران را هدايت كنيم، او روزي ما را تامين مي‌كند.
اين مرجع تقليد گفت: بيشتر علمايي كه كتاب‌هايي نوشتند و ما اكنون از آثار و بركات آنها استفاده مي‌كنيم با درك اين فرمايش خداي سبحان به مرتبه والا رسيدند و اگر طلاب علوم ديني به اين وعده پروردگار باور داشته باشند، نيازهاي آنها تامين مي‌شود.
انتهاي پيام/آ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها