عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ميدان امام و مسجد اعظم اروميه از نظر معنوي ادغام مي‌شوند

ميدان امام و مسجد اعظم اروميه از نظر معنوي ادغام مي‌شوند
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:32 ب.ظ

رئيس سازمان ميراث فرهنگي آذربايجان غربي:
ميدان امام و مسجد اعظم اروميه از نظر معنوي ادغام مي‌شوند

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي آذربايجان غربي گفت: پروژه تجاري ميدان امام و مسجد اعظم اروميه از نظر معنوي ادغام مي‌شوند و از صحن مسجد اعظم و فضاي مقابل پروژه ميدان امام در مراسم عزاداري استفاده مي‌شود.

اسدالله عليزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اروميه اظهار داشت: بازار قديم اروميه در دوره پهلوي احداث شده و يكي از بناهاي تاريخي شهر است كه در راستاي بهسازي بافت فرسوده، سازمان مسكن و شهرسازي و امور بهسازي متعلق به وزارت مسكن و شهرسازي براي حفظ اين بناي تاريخي در بافت فرسوده شهر بافتي را طراحي كرده بودند كه به خاطر نداشتن ورودي مشخص ابتر مانده است.
وي با بيان اينكه اين پروژه در حال حاضر بر روي زمين مانده، ‌تصريح كرد: عمران و بهسازي طرح ارائه شده از سوي سازمان مسكن و شهرسازي متناسب با فضاي در نظر گرفته شده نيست و در تلاش هستيم طرحي ديگر در اين زمينه ارائه دهيم.
اين مسئول با بيان اينكه سازمان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي آذربايجان غربي، مسجد اعظم و واقعه دوم بهمن ماه را در فهرست معنوي كشور به ثبت رسانده، افزود: مي‌توانيم ميدان امام اروميه و مسجد اعظم را در زمينه معنوي باهم ادغام و در راستاي بهسازي بافت فرسوده اين دو بنا را احيا كنيم.
عليزاده خاطرنشان كرد: در حال حاضر صحن مسجد اعظم اروميه به عنوان حوزه علميه است و با توجه به اينكه مكان حوزه علميه اروميه نقل مكان كرده، مي‌توان از صحن مسجد اعظم به عنوان مكان مناسبي براي انجام عزاداري‌ها استفاده كرد.
وي با اشاره به طرح اوليه پروژه ميدان امام اروميه، اعلام كرد: طرح اوليه ميدان امام در بين شهروندان شبيه كليسا است كه در تلاش براي تغيير سقف اين كليسا هستيم.
اين مسئول با تأكيد بر حفظ و احياي معماري ايراني اسلامي، ابراز داشت: براي حفظ معماري ايراني اسلامي در تلاش براي تغيير سقف اين كليسا هستيم.
انتهاي پيام/ن20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها